Wiadomości z Chorzowa

Świadkowie Jehowy wznawiają publiczną działalność w Chorzowie

  • Dodano: 2022-06-28 14:00

Świadkowie Jehowy w czerwcu wznowili publiczną działalność. Na ulicach Chorzowa znów można zobaczyć przedstawicieli zgromadzenia przy wózkach z bezpłatnymi publikacjami.

Świadkowie Jehowy powracają do publicznej formy działalności

Świadkowie Jehowy z Chorzowa,  ponownie planują stanąć z wózkiem w kilku miejscach, w tym w centrum miasta. Oprócz tego lokalni przedstawiciele tego wyznania wznawiają bezpłatne, indywidualne kursy biblijne oraz odwiedziny u osób, które zaprosiły ich do swoich domów.

- Minęło ponad dwa lata, od momentu gdy kierując się względami bezpieczeństwa, zawiesiliśmy wszelkie formy działalności publicznej.  Chociaż rozumiemy, że pandemia jeszcze całkowicie się nie skończyła, wykorzystujemy dostępne możliwości. Wchodzimy w etap uczenia się życia w nowych okolicznościach – mówi Piotr Jarząbek, lokalny rzecznik Świadków Jehowy. - Z prawdziwą radością wracamy do publicznej działalności przy wózkach z literaturą. Jesteśmy jednak świadomi zagrożeń, które wciąż istnieją, dlatego w tej chwili nie wznawiamy jeszcze działalności od domu do domu.

Dostępność dla przechodniów jest częścią publicznej działalności Świadków Jehowy w Polsce od prawie 10 lat, bo od 2013 roku. Chociaż ta forma działalności pojawiła się najpierw w dużych metropoliach, to szybko przeniosła się także do mniejszych miejscowości. Świadków Jehowy można spotkać na lokalnych dworcach kolejowych i autobusowych, placach i głównych ulicach miast i miasteczek.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Hajer

    Dobrze że wrócili bo tęskniłem

  • Ola

    ośmiu papieży w Ameryce, którzy nazywają siebie jedynym kanałem łączności z Panem Bogiem , ukrywanie pedofili w zbiorach o czym można poczytać na rządowej stronie Australii , ostracyzm , a co za tym idzie rozbijanie rodzin i długo by jeszcze wymieniać, tego żaden świadek na ulicy nie powie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.