Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Światy niemożliwe w Planetarium Śląskim

  • Dodano: 2014-05-13 15:30

W sobotę, 31 maja o 13:00 w Planetarium Śląskim odbędzie się premiera nowego seansu pt. "Światy Niemożliwe".

Autorzy widowiska – Stefan Janta i Jarosław Juszkiewicz pokażą w nim nie tylko dobrze nam znane ciała niebieskie, ale także zaproszą na wędrówkę po miejscach, które istnieją tylko w książkach science fiction.

„Dla mnie inspiracją do stworzenia tego seansu było słynne zdanie Stanisława Lema – „Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta.” Czy naprawdę tak jest? Postanowiliśmy naszą pasję do książek przenieść na wielką kopułę planetarium” – mówi Jarosław Juszkiewicz, dziennikarz naukowy Radia Katowice.

W seansie autorzy spróbują sprawdzić ile w prognozach pisarzy SF było prawdy, a ile fikcji.

„W naszym widowisku nie zabraknie także klasycznej astronomii – chcemy, by poza efektownymi animacjami nasi widzowie zobaczyli także gwiazdy – a nasze, dzięki klasycznej, analogowej aparaturze projekcyjnej są najpiękniejsze w Europie – mówi Stefan Janta, wicedyrektor Planetarium Śląskiego.

W widowisku pojawią się zupełnie nowe animacje komputerowe, ścieżka dźwiękowa, w której usłyszymy również utwory napisane specjalnie dla potrzeb seansu, a każdy widz, który pojawi się na premierze otrzyma drobny upominek – niespodziankę.

Seans dedykowany jest pamięci Szymona Laska – młodego grafika, który przed śmiercią stworzył wiele animacji dla Planetarium Śląskiego.

Światy niemożliwe w Planetarium Śląskim

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.