Wiadomości z Chorzowa

Święto Niepodległości na Stadionie Śląskim

 • Dodano: 2019-11-08 08:00, aktualizacja: 2019-11-07 08:22

Stadion Śląski 11 listopada zaprasza na wydarzenie organizowane z okazji Święta Niepodległości.

Całość odbędzie się na promenadzie obiektu przy Placu Europejskim.

Gwiazdami imprezy będą Sebastian Riedel & Cree

Bramy zostaną otwarte już o 11:00, a zakończenie planowane jest na godzinę 17:00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Na wszystkich uczestników wydarzenia czekają liczne atrakcje, w tym wielka wystawa militariów, podczas której będzie można zobaczyć m.in. czołgi, pojazdy gąsienicowe, armatę dywizyjną, wyrzutnię rakiet i wiele innych. Na scenie pojawią się liczni wykonawcy: Harcerski Zespół Artystyczny „Słoneczni”, Silesianie, tancerze ze szkoły tańca Good Mood, Cover Lover, FormaX, a także gwiazdy naszego wydarzenia: Sebastian Riedel & Cree. 

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim będą idealną okazją do zobaczenia wspaniałej wystawy militariów, która, jestem przekonany, zainteresuje każdego. Ważne jest dla nas to, aby tak wyjątkowe święto połączyć z niezwykłymi występami artystycznymi, które nie tylko umilą nam ten dzień, ale dostarczą też pozytywnych emocji – mówi Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego. 

Atrakcjami będą też strzelnica laserowa oraz strefa wirtualnej rzeczywistości, w ramach której będzie można np. zagrać w Deskę Strachu, Angry Birds, czy też dać upust swojej wyobraźni korzystając  z wirtualnego ołówka. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych, dla których przygotowano m.in. kolejkę na torach, trampoliny, dmuchaną ścianę wspinaczkową oraz samochodziki elektryczne. Wydarzenie będzie także okazją do nabycia stadionowych gadżetów w atrakcyjnych cenach.

Już od kilku lat staramy się, aby w tak ważny dla Polski dzień, jakim jest 11 listopada, dać możliwość wspólnego świętowania całym rodzinom. Przygotowaliśmy liczne atrakcje, w tym także te dla najmłodszych i jestem przekonany, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie – dodaje prezes Stadionu Śląskiego, Jan Widera. 

Święto Niepodległości na Stadionie Śląskim będzie także wyjątkową okazją do wsparcia Maksa, trzynastolatka cierpiącego na chorobę Niemanna i Picka typu C. Choroba ta wymaga podawania kosztownego leku, którego miesięczny zapas kosztuje ok. 25 tysięcy złotych. Zorganizowana zbiórka połączona będzie także ze specjalną wystawą „Arsenał Maksa”, na którą składa się sprzęt wojskowy zebrany przez chłopca – pasjonata militariów.

Poprzednie edycje obchodów tego wyjątkowego dnia cieszyły się ogromną popularnością i przyciągały na teren stadionu nawet do 30 tysięcy osób. Impreza odbędzie się w poniedziałek, 11 listopada na promenadzie stadionu przy placu Europejskim. Wejście będzie możliwe bramami nr 3, 4 i 5 od godziny 11:00. Impreza potrwa do godziny 17:00. Wstęp wolny.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

 

Święto Niepodległości na Stadionie Śląskim

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Jerzy

  Bylem dzisiaj na święcie niepodległości na stadionie.Zaparkowalem samochód przed Carrefour na parkingu.Po godzinie wróciłem na parking i jakie było moje zdziwienie kiedy za wycieraczka znalazłem karteczkę ze mam zapłacić 95 zł za parkowanie.Dziękuję wlodarzom Chorzowa za pomysł jak zarobić na nieświadomych kierowcach.Życzę dobrego samopoczucia ja do Chorzowa na żadną imprezę już się nie wybiorę

 • Roman z Wielowsi

  Panie Kochany,parking prywatny Carrefoura. Trzeba było parkować w parku, ale złocisz Pan pożałowałeś i teraz trza zapłacić 95 złociszy.Cham dwa razy traci, nie znasz Pan tego ?

 • wolny

  Może chłopcy przeprowadżcie się do Syrii

 • Wanda

  Niepodległość to cecha państwa. Osoba zawsze jest w stanie zależności, czyli podlega komuś/czemuś. Nabardziej ogranicza i niewoli nas własny umysł

 • Cool

  Niepodległość to frazes, nie ma ludzi niepodległych, może z wyjątkiem 'kryształowego mariana'.

 • Ginter

  Niepodległość dla mnie jest wtedy, kiedy kartel nie zabiera mi siłą ponad 60% procent owoców mojej pracy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.