Wiadomości z Chorzowa

Święto Wojska Polskiego w Chorzowie

  • Dodano: 2014-08-13 09:30

Przedstawiciele władz lokalnych, wojska, Kościoła oraz mieszkańcy uczcili obchody Święta Wojska Polskiego. Uroczystości odbyły się pod Pomnikiem Poległych Żołnierzy 75 Pułku Piechoty.

Wśród szerokiego grona gości, m.in. z Wojskowych Komend Uzupełnień z całego Śląska, kombatantów, weteranów, żołnierzy i ich rodzin, znaleźli się Ci wyróżnieni. Wręczono im medale i awanse na kolejny stopień wojskowy.

– Jesteśmy narodem mocno doświadczonym przez historyczne wydarzenia. Nie omijały nas największe konflikty zbrojne i inne dramatyczne momenty w historii. Polski żołnierz, często na pierwszej linii ognia, zawsze dawał dowód swej odwagi i poświęcenia w obronie kraju. Nie moglibyśmy dzisiaj mówić o wolnej Polsce, gdyby nie godna służba naszych żołnierzy. Także teraz, podczas licznych misji, słyszymy wyrazy uznania dla profesjonalizmu i wzorowej postawy naszej armii. Za to wszystko wyrażamy szczerą i głęboką wdzięczność. Szanowni weterani, żołnierze i cywilni pracownicy Wojska Polskiego, w imieniu własnym i społeczności Chorzowa, pragnę Wam serdecznie podziękować za ogromny wkład w życie i rozwój naszego miasta. Już 5 września odsłonimy na budynku Urzędu Miasta tablicę upamiętniającą obecność 75 Pułku Piechoty w Chorzowie. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszam, bowiem będzie to symboliczny moment, podkreślający, jak ważną rolę środowisko wojskowe odegrało w historii naszej lokalnej społeczności  – mówił do zebranych Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. 

Po przemówieniach delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem.

Święto Wojska Polskiego w Chorzowie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również