Wiadomości z Chorzowa

Świętujemy World Parks Day na Dużej Łące: ekologia, koncerty, gra terenowa

  • Dodano: 2015-09-02 08:45, aktualizacja: 2017-06-22 10:55

Imprezy, koncerty, gry terenowe – to wszystko z okazji Światowego Dnia Parków Miejskich, który będziemy obchodzić 19 września. Impreza zostanie przygotowana na Dużej Łące i rozpocznie się o godzinie 15.

World Parks Day jest obchodzony na całym świecie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Australii, Irlandii i Japonii. To swoiste święto zazielenionych miejsc publicznych, w których są wówczas organizowane przeróżne aktywności dla mieszkańców, imprezy i wycieczki dla szkół. Wszystko odbywa się oczywiście w plenerze.

– Nasz park jest jednym z największych w Europie. Chcemy to podkreślać i podnosić przez to jego rangę – mówi Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego. – Od wielu lat włączamy się w obchody światowego dnia parków, bo to okazja, żeby przypomnieć o sobie, a także znaleźć się w elitarnym gronie najważniejszych i największych parków świata.

W ubiegłym roku, przy okazji Światowego Dnia Parków Miejskich, otwarto Laboratorium Bioróżnorodności. W tym roku odbędą się m.in. warsztaty przyrodnicze, ornitologiczne, zielarskie, dendrologiczne i z robotyki, jarmark cudeniek wykonanych z ekologicznych materiałów, gra terenowa sprawdzająca wiedzę ekologiczną. Nad organizacją wydarzenia czuwają specjaliści (także pracownicy naukowi), współpracujący z Fundacją Park Śląski.

Dodatkowymi atrakcjami tego dnia, będą uroczyste otwarcie edukacyjnej ścieżki ornitologicznej i koncert śląskiego zespołu szantowego Perły i Łotry. Muzycy, którzy go tworzą, śpiewali na wszystkich najważniejszych festiwalach szantowych w Europie –od Douarnenez po Langesund – teraz zaśpiewają dla nas i z nami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również