Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Świńska grypa na Śląsku

  • Dodano: 2016-02-10 21:30

Kolejne media publikują niepokojące informacje o zachorowaniach na świńską grypę na Śląsku. Wirus może się pojawić także w Chorzowie…

Choć epidemia, którą nas straszono okazała się nie tak groźna jak tak sprzed stu lat (gdy tzw. hiszpanka zabiła 1/3 mieszkańców globu), wirus A/H1N1 wciąż ma się dobrze. Nie znika i, co gorsza, mutuje.

Niedawno zdiagnozowano 20 przypadków zarażenie się tym wirusem na Śląsku. To zaledwie ułamek procenta (zwykła grypa zaatakowała kilka tysięcy osób), ale nie należy go lekceważyć. Chorzy mają zakaz widywania się z rodziną i są pod nieustanną opieką. Dwie osoby, przebywające na oddziałe onkologii w Gliwicach, zmarły.

Objawy początkowe są niemal identyczne jak te, powodowane przez klasyczny wirus grypy: bóle głowy, kaszel, katar, ból mięśni... Niemniej, radzimy aby nie lekceważyć choroby i w przypadku złego samopoczucia dobrze jest się wybrać do lekarza.

Zalecamy też częstsze mycie rąk i choćby minimalną ochronę dróg oddechowych w miejscach publicznych (zwykły szalik lub chusta mogą pomóc!).

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.