Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Szczury w szpitalu?

  • Dodano: 2017-09-26 15:15, aktualizacja: 2017-09-30 22:32

Podobno to nic nowego, ale sprawa jednak niepokoi mieszkańców. W Zespole Szpitali Miejskich przy ul. Strzelców Bytomskich trwa kolejna akcja deratyzacyjna. Gryzoni jest ponoć całkiem sporo.

Mieszkańcy mówią, że na terenie obiektów szpitalnych od zawsze były obecne szczury. Niby logiczne, bo tak duże gmachy przyciągają tego typu stworzenia, zwłaszcza, że przygotowuje się w nich spore ilości jedzenia. Resztki wabią do siebie różnych amatorów łatwego pokarmu, również tych futrzastych. Walczą z nimi służby deratyzacyjne, jednak ostatnio prace są bardziej intensywne. Oby okazały się skuteczne.


Na gniazdo szczurów miała natrafić firma, która naprawiała kanalizację. Niektóre miały mieć ponad 20 centymetrów długości.  Co sprawia, że szczury mają się coraz lepiej?


Niektórzy sugerują, ze winna może być poniekąd firma cateringowa działająca w placówce, która niedostatecznie zabezpiecza składy żywności. Nie da się ukryć, że szczury rozmnażają się zastraszająco szybko, więc nie jest to łatwe zadanie. Ale nie jest niewykonalne.

Na terenie kompleksu rozmieszczono dodatkowe pułapki i trutkę. Okazuje się, że nie tylko tam gryzonie stanowią problem. O ich obecności sygnalizują w internecie także mieszkańcy osiedla Irys i ul. Wolności.


Może rozwiązaniem byłby by, tak jak w przypadku Pałacu Kultury w Warszawie, koty? Ich obecność w stolicy skutecznie ogranicza populację niebezpiecznych gryzoni. Może i w Chorzowie się przysłużą?


O sprawie jako pierwszy informował Dziennik Zachodni. Dziś nie dodzwoniliśmy się do szpitala, niebawem podamy więcej informacji w sprawie „plagi gryzoni”.

Następna informacja

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • jeszcze nie pacjent

    czy artykuł sugeruje że w tym szpitalu tak obficie karmia że aż pacjenci wywalają nadwyżki, a może takie złe jest jedzenie że wszystko wywalają bo tylko się nadaje dla szczurów??..tylko pytam grzecznie ..bo skąd żarcie w szpitalu jak tam już nie ma kuchni tylko katering z zewnątrz dowozi a może szczury jedzą to co od rana czeka do kolacji...tylko pytam????

  • Artur

    +1 dla kotów ;)

  • Maria

    Jestem za kotami!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.