Wiadomości z Chorzowa

Sztrykują czapki i zbierają słodycze - chorzowskie przygotowania do Dnia Dziecka

  • Dodano: 2016-05-09 08:15, aktualizacja: 2016-05-09 07:44
Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7 zamieniło się w manufakturę maleńkich czapeczek. Od kilku dni wolontariuszki z Chorzowskiej Akademii Seniora robią na drutach wełniane prezenty dla noworodków z miejskiego szpitala.
 
 
– Projekt i rodzaj wełny były konsultowane z pediatrą, czapeczki będą więc nie tylko ładne, ale przede wszystkim bezpieczne dla dzieci – wyjaśnia Magdalena Sekuła, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Aktywizacji Społecznej. Uroczyste wręczenie odbędzie się 1 czerwca o godz. 12.00 na Oddziale Noworodkowym Śląskiego Instytutu Matki i Noworodka przy Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie (ul. Strzelców Bytomskich 11). 
 
 
W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka w mieście ruszyła także zbiórka słodyczy dla małych pacjentów Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii. Słodkości zbierane są w ramach akcji "Mały podarunek - słodki pocałunek". Cukierki, lizaki i czekolady można składać w chorzowskim Urzędzie Miasta w pokoju 215 (na drugim piętrze) oraz w Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7 (na pierwszym piętrze).

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.