Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Tablice informacyjne o jakości powietrza

  • Dodano: 2018-11-27 08:45, aktualizacja: 2018-11-27 08:53

Na budynku urzędu pojawiła się tablica informacyjna pokazujące aktualne stężenie pyłów zawieszonych. Kolejne tablice zamontowane zostaną we wszystkich dzielnicach Chorzowa.

Smog to jeden z największych problemów, z którym musimy się wspólnie zmierzyć. Programy wymiany pieców czy termomodernizacje to nie jedyne narzędzia walki o czyste powietrze. Konieczne są także akcje edukacyjne – musimy rozmawiać o tym skąd bierze się smog i jakie niesie ze sobą zagrożenia – podkreśla prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Spirobus w centrum Chorzowa

26 listopada mieszkańcy mogli skorzystać z bezpłatnych badań polegających na pomiarze objętości i pojemności płuc oraz przepływu powietrza przez płuca i oskrzela. Sprawdzenie układu oddechowego zajmuje zaledwie kilka minut i nie wymaga przygotowań. Wyniki badań były dostępne od razu – każdy uczestnik otrzymał wydruk ze szczegółowym opisem. Spirobus stanął na ul. Wolności przy Poczcie Głównej.

Badania spirometryczne organizowane są wspólnie z Avivą w ramach akcji „Wiem czym oddycham”, natomiast nowy system tablic informacyjnych finansowany jest wyłącznie ze środków miasta.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Artur

    Nie do konca rozumiem idee tych tablic informacyjnych - jezeli ktos musi wyjsc lub pracuje poza budynkami to informacja o tym ze wlasnie sie truje raczej nie robi nic dobrego, a jezeli czujesz ze powietrze ma zapach, to wiesz na czym stoisz, po drugie - wszedzie na slaslu w okresie grzewczym jest smog i nie potrzeba tablic zeby to stwierdzic, a zeby to ogarnac potrzebne sa decyzje systemowe i pomoc z gory, nie tablice informacyjne, jak kogos nie stac palic gazem albo drewnem/produktami pochodnymi, to informacja o tym ze wegiel to zlo to jednak za malo.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.