Wiadomości z Chorzowa

Teatr dla Dzieci - ChCK zaprasza na spektakl "Calineczka"

  • Dodano: 2020-09-15 11:00

Chorzowskie Centrum Kultury zaprasza najmłodszych widzów wraz z rodzicami na spektakl "Calineczka" w wykonaniu Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum. 

Przygody Calineczki są opowieścią o dorastaniu i marzeniach, o poszukiwaniu własnej ścieżki i pragnieniu wolności

Sztuka na motywach jednej z najbardziej lubianych baśni Andersena nie odbiega fabularnie od oryginału, zachowując znane wszystkim wątki. Porwana przez Ropuchę szukającą żony dla syna, potem przez zakochanego Chrabąszcza, Calineczka znajduje schronienie w norce Myszy, która z kolei chce ją wydać za mąż za Kreta. Maleńka bohaterka przebywa długą, trudną drogę, na której spotyka w większości negatywne, egoistyczne i narzucające jej swoją wolę postaci; musi się z nimi zmierzyć w tej inicjacyjnej symbolicznej wędrówce.

Pogodny spektakl w nieco surrealistycznym klimacie, z atrakcyjną fabułą i zabawnie przerysowanymi postaciami bohaterów, których wady i relacje odnoszą się do świata ludzi, adresowany jest do młodszych widzów.

Bilety:

Parter: 20 PLN/15 PLN z Kartą Bajtel
Balkon: 15 PLN/10 PLN z Kartą Bajtel

Więcej informacji i rezerwacja biletów:
magda_r@chck.pl, tel. 32 349 78 72/65/63

Każdy Widz przed wejściem na teren wydarzenia CHCK/SDK zobowiązany jest do wypełnienia formularza „Pytanie kierowane do gości odwiedzających Chorzowskie Centrum Kultury (zwany dalej „Oświadczeniem”) z aktualną datą wydarzenia i złożenia go pracownikowi CHCK/SDK. Oświadczając, że według jego najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 i nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym oraz podając swoje dane kontaktowe.

Oświadczenie można pobrać na stronie Chorzowskiego Centrum Kultury.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.