Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Tlenek węgla na Wandy: mężczyzna zasłabł w łazience

  • Dodano: 2017-12-05 08:30, aktualizacja: 2017-12-05 09:21

W poniedziałek przed północą strażacy interweniowali w jednym z mieszkań przy ulicy Wandy, gdzie w łazience zasłabł mężczyzna. Zatruł się tlenkiem węgla.

Chorzowscy strażacy zostali wczoraj wieczorem wezwani na ulicę Wandy, gdzie w łazience mieszkania na parterze zasłabł mężczyzna. Zatruł się tlenkiem węgla. Na miejscu działali już ratownicy medyczni. Nieprzytomny 39-latek został przewieziony do Zespołu Szpitali Miejskich przy Strzelców Bytomskich.

Prócz niego w mieszkaniu było jeszcze sześć innych osób, w tym troje dzieci. Wszyscy trafili do szpitala w Siemianowicach Śląskich, gdzie zostali poddani terapii w komorze hiperbalicznej.

W pozostałych mieszkaniach w danym pionie kominowym budynku również odnotowano podwyższone stężenie tlenku węgla. Lokale zostały więc dokładnie przewietrzone. Wydano zakaz korzystania z pieców węglowych do czasu sprawdzenia ich sprawności oraz drożności przewodów kominowych-mówi oficer prasowy PSP w Chorzowie mł.bryg. mgr Arkadiusz Labocha

Strażacy apelują do mieszkańców Chorzowa korzystających z jakichkolwiek urządzeń na paliwo stałe, ciekłe lub gazowe o montaż w mieszkaniach czujek tlenku węgla. Tylko to urządzenie jest nas w stanie ostrzec przed bezwonnym i bezbarwnym cichym zabójcą, jakim jest czad.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Peter

    NA ULICY BOGDEINEJ TO PRAWIE PRZYLEGA DO CENTRUM NA ULICY BOGDEINEJ W CHORZOWIE MOZA SIE ZACZADZIC SZCZEGOLNIE WIECZOREM SAMA TRUCIZNA W POWIETRZU CZY MIASTO TEGO NIE CHCE ZAOWARZYC. MOZNA BY COS ZROBIC TO TRWA I TRWA.

  • ga

    kilka dni temu byłabym w podobnej sytuacji na szczęście mam czujnik czadu który obudził nas w nocy, dlatego warto wydać te kilka złoty dla naszego bezpieczeństwa !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.