Wiadomości z Chorzowa

Tomasz Brembor z Chorzowa Mistrzem Polski w triathlonie

• Dodano: 2021-09-21 11:30, aktualizacja: 2021-09-30 19:55

Chorzowianin został zwycięzcą triathlonu! Zawody rozegrano w niedzielę 19 września w ramach JBL Super League Triathlon na poznańskiej Malcie. Tomasz Brembor wywalczył złoto.

Przypomnijmy, że JBL Super League Triathlon Poznań to druga w tym roku impreza z cyklu CIECH Tri Tour. Uczestniczą w niej zawodnicy nie tylko z Polski, ale i z całego świata, w tym z Rosji, Niemiec, Anglii czy Kostaryki.
W zawodach mogą brać udział zarówno amatorzy, jak i zawodnicy PRO. Jak wyjaśnia Maria Korcz, na 1/2 dystansu Ironmana składa się przepłynięcie 1,9 km, przejazd rowerem o długości 90 km i 21,1 km biegu. Zawodnicy muszą pokonać trasę wynoszącą 112,99 km. Uczestnicy pływali w poznańskim jeziorze Maltańskim, następnie jechali rowerem, a później biegli wzdłuż brzegu jeziora.

- Cieszę się, po pierwsze, z tego, że po rocznej przerwie  udało się spotkać na trasie zawodów, a po drugie z tego, że znów JBL Super League Triathlon przyciągnął do Poznania świetnych zawodników z Polski i zagranicy. Czuć było, że wszyscy byli spragnieni bezpośredniej rywalizacji z innymi zawodnikami – mówi Wojciech Kruczyński z CIECH Tri Tour.

Kto wygrał?

Podczas tegorocznej odsłony zawodów tytuł Mistrzyni Polski w 1/2 Ironmana wywalczyła Maria Cześnik z LIV PROFI TEAM z czasem 04:14:03. Druga była Magdalena Lenz z TRI STAROGARD GDAŃSKI (04:16:32), a trzecia - Paulina Kotfica z GVT BMC (04:20:37).

Z kolei wśród mężczyzn triumfował Tomasz Brembor z Chorzowa. To właśnie on otrzymał tytułu Mistrza Polski. Triathlon ukończył a czasem 03:43:07. Chorzowianin jest lekkoatletą. Trenuje w AZS AWF KATOWICE. Srebro wywalczył Kacper Stępniak z GVT BMC BORNGA 3SOFT ŚWIEBODZICE (03:43:46), a brązowy medal powędrował do Tomasza Szali z LABO RACING TEAM (03:47:06).

Autor: redakcja
Źródło: mat. pras., prelite.pl, Albert Jankowski, Waldemar Rydxak