Wiadomości z Chorzowa

Tragedia w Chorzowie. 82-letni rowerzysta zginął w zderzeniu z ciężarówką

  • Dodano: 2024-06-14 14:00

Doszło do tragicznego wypadku w Chorzowie-Maciejkowicach. Około 08:40 kierowca ciężarówki potrącił ze skutkiem śmiertelnym 82-letniego rowerzystę. 

Ofiara zmarła na miejscu

Dzisiejszego poranka, około godziny 8:40, w Chorzowie-Maciejkowicach doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginął 82-letni rowerzysta. Do zdarzenia doszło na ul. Michałkowickiej, gdzie kierowca samochodu ciężarowego potrącił mężczyznę poruszającego się po drodze rowerowej. 

Jak poinformował dla serwisu Tuba Chorzowa mł. asp. Karol Kolaczek , oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, 33-letni kierowca ciężarówki, jadąc ul. Michałkowicką, próbował skręcić w kierunku firmy Paneltech. Niestety, w momencie wykonywania manewru nie zauważył 82-letniego rowerzysty, który poruszał się drogą rowerową.

Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwano służby ratunkowe. Ratownicy podjęli próbę reanimacji poszkodowanego mężczyzny, jednak mimo ich wysiłków, 82-latek zmarł na miejscu.

Stan Kierowcy i Dalsze Postępowanie

Kierowca ciężarówki został natychmiast przebadany alkomatem, który wykazał, że był trzeźwy. Zgodnie ze standardową procedurą, została mu także pobrana krew do dodatkowych badań. Policja obecnie bada szczegółowe okoliczności zdarzenia, aby dokładnie ustalić, jak doszło do tego tragicznego wypadku.

33-latkowi, kierującemu samochodem ciężarowym, grozi teraz odpowiedzialność karna za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Zgodnie z polskim prawem, za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kpina

    6 miesięcy za zabicie człowieka a 8 lat za oszustwo sklepowe. Oto właśnie polskie prawo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również