Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Trwają jesienne remonty w mieście. Gdzie?

 • Dodano: 2017-10-11 13:00

W Chorzowie trwają jesienne prace drogowe. Dotyczą one przede wszystkim przebudowy dróg. Gdzie kierowcy i nie tylko mogą spodziewać się utrudnień?

Wśród obecnie wykonywanych inwestycji jest droga łącząca Pl. Piastowski z ul. Siemianowicką. Kosz zadania to ponad 8 mln zł. Trwa także przebudowa ulicy Kościuszki na odcinku od ulicy Moniuszki do ul. Parkowej – race potrwają do końca tego roku. Szybciej, bo w połowie listopada, zakończy się remont ekranów akustycznych w ciągu chorzowskiej DTŚ.

Szukasz pracy? Ogłoszenia czekają Tutaj

Wśród inwestycji, które rozpoczną się jeszcze w tym roku, jest m.in. budowa sieci kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem do Stawu Hutnik na terenie WPKiW w rejonie ulicy Wschodniej i Siemianowickiej. Prace planowane są na lata 2017-2019, a ich koszt wyniesie niemal 1,5 mln zł.  Co do przebudowy ulicy Skrajnej inwestycja jest na etapie rozstrzygania przetargu. Podobnie z budową przedłużenia ulicy Wschodniej – od ulicy Siemianowickiej do skrzyżowania z projektowaną ulicą Świerkową. Tu prace zaplanowano na lata  2017-2018.

Chorzowski magistrat oraz Tramwaje Śląskie zapytaliśmy o plany co do ulicy 3 Maja. Stan drogi oraz torowiska pozostawia tu wiele do życzenia. Więcej informacji wkrótce.

Które jeszcze ulice w Chorzowie zasługują na remont?

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • Były pracownik firmy

  Kto odpowiada za odbiór robót drogowych Ulicy Katowickiej w Chorzowie wykonanych przez DROGOPOL Katowice ,Nawierzchnia drogi z materiałow z odzysku (frezów)odwodnienia nie ma woda deszczowa nie ma odpływów tu wiele do życzenia

  • Były pracownik firmy
   2017-10-11 21:20
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.