Wiadomości z Chorzowa

Trwają prace modernizacyjne sieci wodociagowo - kanalizacyjnej

  • Dodano: 2008-10-03 10:42

Do końca 2010 r. zmodernizowane zostanie ok. 22 km wodociągów i blisko 5 km kanalizacji w Chorzowie. Przykrycie Rawy zlikwiduje przede wszystkim nieprzyjemny zapach ścieków.


Chorzowsko – Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, iż w ramach zadania "Modernizacja sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Chorzowie", współfinansowanego ze środków UE – /pn. "Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Chorzowie – Świętochłowicach"/, zakończono roboty budowlane związane z modernizacją sieci wodociągowej w ul. Dębowej (w ul. Dębowej dodatkowo w ramach Planu Inwestycyjnego Spółki na 2008 r. wykonano nową sieć kanalizacyjną) oraz na osiedlu Krakusa.


W bieżącym tygodniu zostanie zakończona wymiana sieci wodociągowej w ul. Szabatowskiego. Nadal trwają prace związane z modernizacją sieci wodociągowej w ul. Młodzieżowej, Klonowej, Jesionowej, Jodłowej, Lipowej, Grabowej, Olchowej, Pudlerskiej, Beskidzkiej oraz modernizacją sieci kanalizacyjnej w ul. Kluczborskiej. Zakończono budowę kanalizacji od przepompowni przy ul. Kluczborskiej do ul. Legnickiej.


Zakończenie całego zadania przykrycia Rawy planuje się w drugim półroczu 2010 r.
Równocześnie będą trwały prace przy przebudowie kanału ściekowego „Czarny Rów”, którym ścieki z Chorzowa dopływają do Rawy. Kanał ten zostanie całkowicie przykryty na odcinku 600 m. W pierwszym kwartale 2009 roku rozpoczną się roboty przy przykryciu kanału ściekowego „Suez”, który przyjmuje ścieki z południowego ternu Chorzowa. Kanał zostanie całkowicie przykryty.


Przypomnijmy, że kosztem ok. 23,5 mln zł do końca 2010 r. zmodernizowane zostanie ok. 22 km wodociągów i blisko 5 km kanalizacji w Chorzowie. Przykrycie Rawy zlikwiduje przede wszystkim nieprzyjemny zapach ścieków. Otoczenie w okolicach rzeki będzie ładniejsze. W miejscu dzisiejszego koryta, na powierzchni nie powinno zostać po nim śladu. Teren zostanie przywrócony miastu - jego śladem częściowo zostaną poprowadzone ścieżki rowerowe i alejki spacerowe, gdzie indziej wysiane zostaną trawniki.


Źródło: Urząd Miasta

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również