Wiadomości z Chorzowa

Ulica 3 Maja w Chorzowie - kolejny etap przebudowy i pierwsze efekty

  • Dodano: 2021-06-18 06:15, aktualizacja: 2021-06-18 06:31

Wczoraj kierowcy po raz pierwszy mogli przejechać przebudowaną ulicą 3 Maja na odcinku od ulicy Katowickiej do wysokości kościoła Świętej Barbary.

Zakończyły się prace, które od dłuższego czasu były prowadzone na tym odcinku

Wykonano pas jezdni, 2 torowiska, podwyższenie pod przystanek tramwajowy, chodnik, ścieżkę rowerową, a wcześniej wszystkie instalacje podziemne. Teraz prace będą kontynuowane po drugiej stronie jezdni czyli po stronie budynków z nieparzystymi numerami. W związku z tym zostanie utrzymany jednokierunkowy ruch pojazdów na tym odcinku ulicy 3 Maja w kierunku ulicy Floriańskiej.

Zamknięte dla ruchu pojazdów zostanie połączenie ul. 3 Maja z ul. Miechowicką - dojazd wyznaczonymi objazdami. Zakończenie tego etapu prac planowane jest wiosną 2022 r.

Jednocześnie prace trwają na innych odcinkach ulicy 3 Maja. Do końca czerwca do użytku zostanie oddany dolny fragment od ulicy Składowej do Świętochłowic.


17.05 zmiany na górnym odcinku ul. 3 Maja


W dniu 17.05 rozpoczęła się realizacja kolejnego etapu prac związanych z przebudową ulicy 3 Maja. 

Na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Katowicką i rejonem budynku nr 16 (Zespół Szkół Specjalnych nr 3) oddana do użytku zostanie część ulicy 3 Maja położona po stronie budynków z parzystymi numerami porządkowymi. Tym samym możliwe będzie rozpoczęcie przebudowy drugiej strony ulicy. 

W związku z powyższym:

1. utrzymany zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów w ciągu ulicy 3 Maja na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Katowicką i skrzyżowaniem z ul. Floriańską. Ruch pojazdów odbywać się będzie w kierunku ul. Floriańskiej, 

2. otwarte dla ruchu pojazdów zostanie skrzyżowanie ul. 3 Maja z ul. Stalmacha i skrzyżowanie z ul. 23 Czerwca, 

3. w ciągu ulicy Stalmacha przywrócony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów (prowadzony z kierunku ul. 3 Maja w kierunku Placu Mickiewicza). Dojazd do ulicy Stalmacha z kierunku ul. 3 Maja (od strony ulic Floriańskiej, Styczyńskiego, Żołnierzy Września) możliwy będzie wyznaczonym objazdem prowadzącym od skrzyżowania ulic 3 Maja i Miarki ulicami Miarki, Pudlerską, Katowicką i 3 Maja, 

4. zamknięte dla ruchu pojazdów zostanie połączenie ul. 3 Maja z ul. Miechowicką. Dojazd do ul. Miechowickiej możliwy będzie od ulicy Katowickiej (z kierunku Bytomia). Z kierunku ul. Katowickiej (relacja z Katowic) w kierunku ul. Miechowickiej wyznaczony zostanie objazd prowadzony ulicami 3 Maja, 23 Czerwca, Plac Mickiewicza, 11 Listopada, Pudlerską i Katowicką, 

5. w ciągu ulicy Miechowickiej wprowadzony zostanie dwukierunkowy ruch pojazdów.  

Zakończenie tego etapu prac planowane jest wiosną 2022 r.  

W ramach współpracy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie z firmą Google (program bezpłatnej wymiany danych o ruchu drogowym "Waze dla Miast" https://www.waze.com/pl/ccp), celem ułatwienia poruszania się kierowcom po ulicach objętych wprowadzanymi zmianami organizacji ruchu, wszystkie zamknięcia ulic oraz zmiany kierunków jazdy uwzględniane są na mapach bezpłatnej nawigacji Waze (https://www.waze.com/get). 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.