Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Utrudnienia w ruchu po Parku 7 czerwca

  • Dodano: 2014-06-03 16:30

7 czerwca do Parku Śląskiego najlepiej nie wybierać się samochodem. Kilka imprez m.in. Wystawa Kwiatów i Ogrodów, 35-leice zespołu Dżem oraz Targi Turystyczne "Atrakcje Regionów" powodują konieczność zmiany organizacji ruchu. KZK GOP uruchomi dodatkowe połączenia tramwajowe.

Największą zmianą jest zamknięcie Wjazdu Głównego od strony ulicy Chorzowskiej, a także alei Głównej. Ten wjazd zostanie przeznaczony tylko dla organizatorów koncertu i obsługi, a także dla zaproszonych gości. Dostaną się tamtędy również wystawcy i osoby prezentujące swoje produkty na kiermaszu kwiatowym w czasie Wystawy Kwiatów i Ogrodów, a także wystawcy, którzy zaprezentują swoje turystyczne atuty na targach „Atrakcje Regionów".

Wszystkich zmotoryzowanych fanów Dżemu informujemy, że dla publiczności zostaną udostępnione parkingi wokół korony Stadionu Śląskiego, na które w dniu koncertu będzie można się dostać wyłącznie wjazdem od al. Harcerskiej (przy Centrum Handlowym AKS).

Jak tam dojechać? Do Parku Śląskiego trzeba wjechać al. Harcerską oraz dojechać do ronda przy bramie nr 8 Stadionu Śląskiego i skręcić ostro w prawo i wjechać pod górkę na koronę Stadionu. Miejsca parkingowe należy zapełniać sukcesywnie od samego końca.

Pozostałych gości Parku Śląskiego prosimy o wyrozumiałość i parkowanie samochodów przy alei Złotej i na pozostałych parkingach. Zalecamy też postępowanie zgodne ze wskazówkami policji i ochrony, które będą zabezpieczały sobotnie imprezy.

Specjalnie na ten dzień KZK GOP uruchamia dodatkowe połączenia tramwajowe. Liczymy, że zdecydują się państwo skorzystanie z transportu publicznego.

W dniu koncertu urodzinowego zespołu Dżem, KZK GOP uruchomi specjalną linię tramwajową, która umożliwi dojazd z centrum Katowic na miejsce imprezy. Linia kursować będzie na trasie „Katowice Pl. Wolności" – „WPKiW Wejście Główne" . Przed rozpoczęciem pierwszy kurs zostanie wykonany z przystanku „Katowice Dworzec PKP" (obok Galerii Katowickiej) o godz. 16:35 i co 15 minut: 5, 20, 35 oraz 50 po każdej godzinie, aż do 21:35, mieszkańcy centrum oraz fani przyjeżdżający pociągami lub autobusami na podziemny dworzec autobusowy, będą mogli w dogodny sposób dojechać w 18 minut na miejsce. Kursy będą wykonywane pomiędzy odjazdami linii tramwajowych nr 11 i 19, którymi również będzie można dojechać do przystanku „WPKiW Wejście Główne".

W trakcie trwania koncertu, linia będzie kursowała co 30 minut, a już od godz. 23:15 można będzie wyjechać z koncertu 5, 15, 25, 35, 45 oraz 55 minut po każdej godzinie. Ostatni uczestnicy będą mogli wybrać się ta linią o godz. 1:35.

Warto dodać, że z podziemnego dworca autobusowego w Katowicach odjeżdżają linie regularnej komunikacji nocnej - nr: 7N, 30N, 76N, 77N, 130N, 297N, 657N, 672N, 830N, 905N, 906N, 908N, 911N. Przyjazdy w/w linii do centrum miasta mają miejsce od 25 do 32 minuty po pełnej godzinie, natomiast odjazdy zawsze 40 minut po pełnej godzinie. Wyjątek stanowi linia nr 657N, która odjeżdża 45 minut po pełnej godzinie oraz linia nr 840N, która odjeżdża o godz. 24:00 oraz 1:12

Oprócz linii specjalnej, w dniu imprezy funkcjonować będą również będą pozostałe linie tramwajowe i autobusowe obsługujące ul. Chorzowską.


Rozkłady jazdy:

Tabela A
Tabela B

Utrudnienia w ruchu po Parku 7 czerwca

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.