Wiadomości z Chorzowa

Uważajmy! Motocykle mogą być wszędzie. Drogówka apeluje

 • Dodano: 2020-06-01 08:15, aktualizacja: 2020-05-29 06:57

Dni są coraz cieplejsze, a co za tym idzie - fani dwóch kołek poruszają się na swoich jednośladach.

Kierującym samochodami przypominamy, aby częściej niż zwykle szczególnie przed zmianą pasa ruchu spoglądali w lusterka swoich pojazdów. W czasie sezonu motocyklowego pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!


Motocyklistów można podzielić na dwie grupy

Jedni, to przestrzegający przepisów ruchu drogowego amatorzy spokojnych przejażdżek na dwóch kółkach. Drudzy, to niestety zapaleńcy, dla których przyjemnością jest łamanie barier prędkości. To właśnie ta grupa brawurowych motocyklistów stwarza największe zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Z kolei kierującym swoimi jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy oraz właściwie zachowywali się na drogach. W szczególności apelujemy, aby unikali oni brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości, zwłaszcza na terenie zabudowanym. W takich miejscach, gdzie uczestnikami ruchu drogowego są piesi (w tym dzieci i starsze osoby), należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do tragedii.

My wszyscy pamiętajmy, że zgodnie z maksymą "Motocykle mogą być wszędzie". Motocyklistom życzymy rozważnej jazdy z wyobraźnią, natomiast kierującym samochodami przypominamy, aby częściej niż zwykle szczególnie przed zmianą pasa ruchu spoglądali w lusterka swoich pojazdów.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Rollo

  Motocykle są wszędzie a najwięcej na cmentarzu.

 • Artur

  To ciekawe, cmentarze dla motocyklow... Odstaw synek ten denaturat.

 • Pielęgniarka Renia

  Umiejętność zrozumienia ironii Artur jest zarezerwowana dla inteligentnych. Miło że podpisałeś się buraczaną głupotą.

 • Artur

  Oj Renia, nie zlapalas do czego faktycznie odnioslem sie w moim komentarzu, ale to mnie wytykasz brak inteligencji i tak latwo przyszlo Ci zarzucenie mi glupoty...to dopiero ironia...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.