Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie 1 grudnia wystartowały dwa lodowiska!

 • Dodano: 2021-12-02 10:45

W Chorzowie 1 grudnia wystartowały dwa lodowiska. "Pod chmurką" na łyżwach można już jeździć na Rynku i przy ul. Granicznej w Chorzowie Batorym. Nowością jest właśnie lodowisko zlokalizowane w pobliżu kompleksu sportowego "Hajduki".

Lodowiska w Chorzowie już otwarte!

- To duża dzielnica, a w okolicy mieszka sporo osób. To dlatego zdecydowaliśmy się przenieść tutaj lodowisko. Tym samym zwiększamy dostępność, bo dzięki temu mieszkańcy Batorego nie będą musieli dojeżdżać autobusami do lodowiska na rynku - tłumaczy Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Oprócz tego ślizgawka - jak w zeszłym roku - pojawiła się na rynku. Pomimo zeszłorocznych obostrzeń i krótkiego okresu działania lodowiska, ta lokalizacja zdobyła dużą popularność. Teraz chorzowianie mają się cieszyć z jazdy tutaj nieprzerwanie aż do marca. Jazdę na łyżwach uatrakcyjni świąteczne oświetlenie, a od 10 grudnia pojawi się tutaj Świąteczny Jarmark. 

Lodowisko Rynek

W tym roku tafla lodowiska na chorzowskim Rynku o wymiarach 24 x 12 m pomieści do 40 osób.

Godziny wejść:

 • od poniedziałku do piątku: 12:00; 13:00; 14:30; 15:30; 16:30; 18:00; 19:00; 20:00
 • weekend: 10:00; 11:00; 12:00; 14:30; 15:30; 16:30; 18:00; 19:00; 20:00

Lodowisko KS Hajduki

Na lodowisku o wymiarach 30 x 20 m jednorazowo będzie mogło przebywać 60 osób.

Godziny wejść:

 • poniedziałek, środa, piątek: 14:30; 15:30; 16:30; 18:00; 19:00; 20:00
 • wtorek, czwartek, sobota, niedziela: 10:00; 11:00; 12:00; 14:30; 15:30; 16:30; 18:00; 19:00; 20:00

Cennik chorzowskich ślizgawek:

 • Bilet normalny – 7 zł
 • Bilet ulgowy – 5 zł
 • Wypożyczenie pary łyżew na 45 minut – 7 zł
 • Szlifowanie łyżew – 5 zł
 • Rękawiczki – 13 zł/para

W związku z trwającą pandemią COVID-19 przedstawiciele MORiS Chorzów proszą o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, tzn. dezynfekcję rąk przy wejściu na teren lodowiska i zachowanie dystansu społecznego.

- Zgodnie z regulaminem naszych lodowisk oraz w trosce o bezpieczeństwo naszych Gości na lodzie przypominamy również, że łyżwiarzy obowiązuje korzystanie z rękawiczek! - czytamy na stronie MORiS Chorzów.

Bilety on-line

W tym roku bilety na zimowe obiekty MORiS Chorzów można zakupić on-line na portalu KupBilet. Do sprzedaży internetowej trafi 50% biletów. Druga połowa dostępna będzie w kasach lodowiska na 30 minut przed rozpoczęciem ślizgawki. 

- Zapraszamy wszystkich serdecznie na nasze zimowe obiekty! Bilety można zakupić on-line na portalu KupBilet oraz tradycyjnie w kasach lodowiska na 30 minut przed rozpoczęciem ślizgawki. Do sprzedaży internetowej trafiło 50% biletów, pozostała połowa czeka na Was w kasie! Bilety już dostępne są na portalu KupBilet, będzie można zakupić je maksymalnie na 3 kolejne dni - czytamy na stronie MORiS Chorzów.

Po zakupie biletów należy okazać w kasie lodowiska bilet (wydrukowany lub na ekranie smartfona) z kodem kreskowym.

Trzy plenerowe lodowiska

Chorzów już niebawem dołączy do czołówki miast Polski pod względem liczby otwartych plenerowych lodowisk. W piątek w okolicach Stadionu Śląskiego ma ruszyć trzecie lodowisko na terenie Chorzowa, którym zarządzać będzie Park Śląski.

Wielkie otwarcie lodowiska na Placu Mistrzów w Parku Śląskim odbędzie się 3 grudnia! Jest to wspólna inicjatywa Parku Śląskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i Stadionu Śląskiego.

- Zapraszamy wszystkich na przejażdżkę po tafli lodowiska już w grudniu. Atrakcja pozostanie w Parku Śląskim aż do końca lutego. Będzie możliwość wynajęcia łyżew. Pamiętajcie, jest to zabawa dla każdego - czytamy na profilu Urzędu Marszałkowskiego w mediach społecznościowych.

Wielkie otwarcie rozpocznie się o godzinie 16:30. Wstęp na lodowisko będzie w ten dzień darmowy. Dodatkowo pierwsze 100 osób na lodowisku otrzyma bezpłatnie gorącą czekoladę na rozgrzanie. Na wszystkich odwiedzających w ten dzień Park Śląski i lodowisko będzie czekało wiele atrakcji:

 • pokaz jazdy i tricków hokejowych przeprowadzony przez profesjonalnych trenerów,
 • czy nauka jazdy na łyżwach dla początkujących i doskonalenie jazdy na łyżwach dla średnio zaawansowanych.

Lodowisko w Parku Śląskim będzie miało wymiary 20x30 metrów. Na miejscu będzie można także wynająć łyżwy. Ślizgawka będzie otwarta do ostatniego dnia lutego. 

Szczegółowe informacje i cennik:

 • Lodowisko będzie czynne od wtorku do niedzieli od 12:00 do 20:00, w poniedziałki nieczynne. 
 • Wejście na lodowisko kosztuje 1 zł. 
 • Wynajęcie łyżew kosztuje 5 zł za parę. 
 • W mikołajki (6 grudnia) każdy łyżwiarz w czapce Mikołaja wejdzie na lodowisko bezpłatnie.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

 • Hyena

  Szkoda że nie otwarto lodowiska przy orliku 3 Maja. Dzieci z Pniokow i Amelingu miałyby blisko. Lodowisko przy stadionie Śląskim jest oczywiście prezentem dla mieszkańców katowickiego tysiąclecia. Bo przecież nie dla Chorzowian.

 • Emily

  Jak to nie dla chorzowian? Mieszkam w Chorzowie i do stadionu mam dość blisko, bardzo się cieszę, że otwarli lodowisko właśnie w tym miejscu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.