Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie powstaną ptasie familoki! - #BO2020

  • Dodano: 2020-11-20 10:15

Komary powinny zacząć się obawiać! W Chorzowie powstanie co najmniej kilkadziesiąt budek dla jerzyków. Projekt "Ptasich Familoków" zdobył serca chorzowian i zdeklasował liczbą punktów pozostałe projekty startujące w Budżecie Obywatelskim 2020. Właśnie ogłoszono wyniki tegorocznej edycji.

Jerzyki znane są z wielkiego apetytu na komary. To właśnie ta zaleta, ale też troska o środowisko, skłoniła pana Damiana Balcera do zgłoszenia projektu.

- Komarów jest dużo, a ptaków w naszych miastach mało. Teraz jest okazja żeby to zmienić - zauważa wnioskodawca Damian Balcer - Jestem bardzo miło zaskoczony tak dużym zainteresowaniem. Pragnę podziękować wszystkim głosującym na "Ptasie Familoki" i wszystkim, którzy mnie wspierali.

Warto nadmienić, że program budowy domków dla jerzyków startował w kategorii projektów zielonych. Taka kategoria w budżecie obywatelskim Chorzowa pojawiła się po raz pierwszy! Jak co roku chorzowianie mogli głosować też na projekty inwestycyjne. Do realizacji w 2021 roku trafią między innymi: wyposażenie wybiegu dla psów, budowa placu zabaw, ścieżek w chorzowskiej części Żabich Dołów czy oświetlenie ścieżki Amelung - Skałka.

Chorzowski budżet obywatelski to również projekty społeczne. W projektach dużych zwyciężyła propozycja "Sportowy Chorzów" - cykl zajęć z piłki nożnej i brazylijskiego jiu-jitsu prowadzone w dzielnicach oraz "Śladem dwóch hut - hutniczy szlak spacerowy". 

- Obecność hutniczego dziedzictwa niematerialnego w przestrzeni miejskiej jest nadzieją na udany transfer wiedzy i pamięci. Nie możemy się już doczekać emocjonalnego spaceru śladami pracowników hut Kościuszko i Batory - napisali pracownicy Muzeum Hutnictwa w odniesieniu do zwycięstwa projektu autorstwa Ryszarda Jańczaka.

Osobno klasyfikowano mniejsze projekty społeczne. Tutaj zrealizowane zostaną chociażby: kino plenerowe, ogród społeczny, festyny czy programy aktywizacyjne dla najmłodszych.

Pełna lista projektów znajduje się tutaj: https://bo.chorzow.eu/

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • To

    U nos momy już miejsce do ptokow. Same sie wydziobały styropian pod dachym przy balkonie a my za te dziury płacymy 10 % wiency komornego!

  • ptaszyna

    Brawo cieszyc,podziwiac,gratulowac,rozpowszechniac,bo to jest przpiękna inicjatywa,dla ludzi i przyrody,czyli wraca powoli dobroale wraca,ino tak dalej.

  • Yo

    Do ptoków jest a na [...]z na amie ni ma.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.