Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowskim Centrum Kultury rozmawiano o budżecie obywatelskim

  • Dodano: 2017-08-22 07:00, aktualizacja: 2017-08-22 02:33

W Chorzowskim Centrum Kultury rozmawiano o planowanych inwestycjach w ramach budżetu obywatelskiego miasta. Było to pierwsze z planowanego cyklu dzielnicowych spotkań, podczas których mieszkańcy będą mieli okazję do podzielenia się swoimi pomysłami oraz do wysłuchania opinii innych.

Spotkanie w ChCK poprowadzili Łukasz Kacperski oraz Magdalena Jochemczyk z Fundacji Napraw Sobie Miasto, natomiast Urząd Miasta Chorzów reprezentowała pani Karolina Skórka. Oprócz osób prowadzących na sali pojawiło się kilkunastu mieszkańców zainteresowanych tematem. Padły dwie konkretne propozycje od pana Tomasza – odrestaurowania nieczynnej od lat fontanny przy ChCK, a także przygotowania tak zwanych punktów SOS, czyli specjalnych budek zawierających sprzęt ratowniczy, gaśnicę oraz awaryjny przycisk pozwalający bezpośrednio skontaktować się z numerem alarmowym. Takie przypominające szafy obiekty miałyby się znajdować w niektórych ruchliwych punktach, takich jak przystanki, główna ulica itp.

Oprócz tych dwóch propozycji prowadzący spotkanie przedstawili kilka projektów z innych miast, które mogłyby posłużyć jako inspiracje, a kiedy już sala podzieliła się na dwie grupy, rozpoczęła się żywa dyskusja na temat nowych pomysłów i możliwości dla uatrakcyjnienia Chorzowa.

Przy tej okazji zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych spotkaniach, aby skorzystać z możliwości zabrania głosu i zadecydowania o przeznaczeniu części środków budżetowych. Nawet jeżeli na spotkanie wybierzemy się bez własnego projektu, to przecież nadal mamy możliwość coś zaproponować lub podpowiedzieć jakieś rozwiązanie. A jeżeli mamy w głowie jakiś pomysł albo widzimy pewne potrzeby, na które władze miasta nie zwróciły uwagi – to właśnie teraz jest najlepszy moment aby o tym opowiedzieć.

Harmonogram debat na temat obywatelskiego budżetu w pozostałych dzielnicach wygląda następująco:

22.08 Starochorzowski Dom Kultury
28.08 III Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego
29.08 Biblioteka Miejska przy ul. Ryszki
30.08 Centrum Inicjatyw Społecznych

Wszystkie spotkania rozpoczną się o godzinie 17:30.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z poniedziałkowego spotkania:

W Chorzowskim Centrum Kultury rozmawiano o budżecie obywatelskim

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również