Wiadomości z Chorzowa

W szkołach i przedszkolach trwają wakacyjne remonty

  • Dodano: 2017-07-07 07:15, aktualizacja: 2017-07-07 07:25

Termomodernizacja Zespołu Szkół Sportowych nr 1 i budowa przedszkola przy ul. Omańskowskiej – to największe tego typu inwestycje w mieście, ale prace remontowe toczą się także na innych obiektach.

W ZSS nr 1 zakończono pierwszy etap prac remontowych. Wymieniono m.in. ścianki działowe, drzwi do sal, sufity czy oświetlenie. W okresie wakacyjnym zaplanowano remont segmentu nr 1 oraz części sportowej, w której znajdują się także stołówka i aula. Zakończenie inwestycji planowane jest na lipiec 2019 roku. Całkowity jej koszt to ok. 17 mln zł, z czego ponad 13 mln zł stanowią dotacje. Ruszyły prace przy ul. Omańkowskiej. Zabytkowy budynek przejdzie gruntowną przebudowę i rozbudowę na potrzeby nowej siedziby Przedszkola nr 9. Na realizację inwestycji miasto otrzymało niemal 3,8 mln zł unijnej dotacji, a jej całkowity koszt to przeszło 8 mln zł. Po zakończeniu prac placówka będzie jedną z najnowocześniejszych w regionie.

Chorzów może pochwalić się wysokim standardem placówek oświatowych. Obecnie trwają dwie niezbędne, a przy tym ogromne, inwestycje, które znacznie wpłyną na poprawę nauki szkolnej i przedszkolnej najmłodszych mieszkańców. Oprócz tego toczy się szereg niezbędnych prac modernizacyjno-remontowych.

W Przedszkolu nr 27 przy ul. Wandy trwa adaptacja mieszkania na cele oświatowe. Prace pochłoną ponad 350 tys. zł. W sierpniu zakończy się, oszacowana na ponad 139 tys. zł, izolacja ścian piwnic i drenaż w Przedszkolu nr 26 przy ul. Ligonia. W tym samym miesiącu zakończy się również wymiana pionów wod-kan w Przedszkolu nr 29 przy ul. Siemianowickiej. Z kolei jeszcze rok potrwa modernizacja instalacji elektrycznej w Szkole Podstawowej nr 29 przy ulicy Lwowskiej. Prace wyceniono na ponad 281 tys. zł. W tym samym obiekcie równolegle toczy się remont korytarzy wraz z wymianą drzwi do sal oraz wymianą wykładzin. Koszt prac to ponad 368 tys. zł. Przed pierwszym dzwonkiem przebudowana będzie, za przeszło 193 tys. zł, pracownia informatyczna i mechatroniczno-elektryczna w ZSTiO nr 3 przy ul. Stefana Batorego. W tym roku ruszyć ma także modernizacja sali gimnastycznej oraz wykonanie bramy wjazdowej wraz z przebudową ogrodzenia w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Skrajnej. Zaplanowana jest także modernizacja terenu przed budynkiem AZSO nr 2 przy ul. Farnej (w tym wykonanie ozdobnego ogrodzenia od ul. Odrowążów, wymiana nawierzchni na zewnętrznym placu, aranżacja zielenią). W Przedszkolu nr 3 przy ul. Cieszyńskiej wybudowane będzie ogrodzenie, a w Przedszkolu nr 21 przy ul. Ryszki będzie ono przebudowane.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również