Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

W weekend nie dojedziesz tramwajem do Bytomia

  • Dodano: 2017-11-15 16:00

Modernizacja nitki drogowo-tramwajowej w ciągu ul. Nowej wymusza na KZK GOP zmiany w kursowaniu tramwajów. Będzie komunikacja zastępcza.

Od piątku do niedzieli podróżujący komunikacją miejską w stronę Bytomia napotkają na utrudnienia związane z modernizacją przejazdu drogowo-tramwajowego na ul. Nowej w Chorzowie. Kursowanie części linii tramwajowych zostanie zmienione. Na odcinku między Chorzowem i Bytomiem trzeba będzie przesiąść się do komunikacji zastępczej.

Zgodnie z ustaleniami KZK GOP:

  • Linia tramwajowa nr 6 - kursować będzie w relacji: „Katowice Brynów Pętla” – „Chorzów Metalowców” (przesiadki na linie autobusowe na przystanku autobusowym „Chorzów Metalowców” – linie nr: 820, 830, 830N),
  • Linia tramwajowa nr 19 - kursować będzie w relacji: „Stroszek Zajezdnia” – „Łagiewniki Zajezdnia” (przesiadki na linie autobusowe na przystanku autobusowym „Łagiewniki Media-Markt” – linie nr: 820, 830, 830N).

Wprowadzone zostanie funkcjonowanie linii tramwajowych nr: 0 i 46:

  • Linia tramwajowa nr 0 - kursować będzie w relacji: ”Katowice Plac Wolności” – „Chorzów Stadion Śląski”,
  • Linia tramwajowa nr 46 - kursować będzie w relacji: „Bytom Szkoła Medyczna” – „Łagiewniki Media-Markt” (przesiadki na linie autobusowe na przystanku autobusowym „Łagiewniki Media-Markt” – linie nr: 820, 830, 830N).

Linie tramwajowe nr 1 i 11 funkcjonować będą na swojej stałej trasie przejazdu, z wprowadzeniem obsługi wybranych kursów taborem o zwiększonej pojemności.

Linie autobusowe nr 820, 830 i 830 w podanym terminie zapewniać będą stałą częstotliwość kursowania co 10 minut w dni robocze (godziny szczytu komunikacyjnego), oraz co 15 minut w sobotę i niedzielę, wraz z obsługą dodatkowych przystanków:

w kierunku Bytomia: „Dąb Huta Baildon”, „Chorzów Stadion Śląski” (stanowisko tymczasowe, przy peronie tramwajowym w kierunku Katowic), „Chorzów AKS”, „Chorzów Metalowców”, „Chorzów Polna” (stanowisko tymczasowe, przy peronie tramwajowym w kierunku Katowic), „Łagiewniki Media-Markt”,
w kierunku Katowic: „Łagiewniki Media-Markt”, „Chorzów Polna” (stanowisko tymczasowe, przy ul. Katowickiej, przed skrzyżowaniem z ul. Niedurnego) , „Chorzów Plac Powstańców Śl.”, „Chorzów AKS”.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.