Wiadomości z Chorzowa

Walentynki coraz bliżej

  • Dodano: 2008-02-06 09:00

Chociaż to dopiero początek miesiąca i do święta zakochanych pozostało jeszcze trochę czasu, już pojawiają się pierwsze propozycje spędzenia tego wyjątkowego dnia.

Walentynki, czyli święto zakochanych, obchodzone są 14 lutego, a ich nazwa pochodzi od imienia św. Walentego. W tym szczególnym dniu zakochani wysyłają do siebie walentynki, czyli miłosne wierszyki, wyznania. Święto to, po części ze względu na swoje amerykańskie pochodzenie, utożsamiane jest przez sporą grupę osób z typowo komercyjnym działaniem. W Polsce, kraju tak silnie dbającym o swe korzenie i tradycje, dzień zakochanych konkuruje z tradycyjną słowiańską Sobótką, która ma miejsce podczas przesilenia letniego w nocy z 21 na 22 czerwca.

W tym szczególnym dla wszystkich par dniu oblegane są restauracje, puby, kina, teatry itp. Każda z tych instytucji ma swoim klientom bardzo wiele do zaoferowania Nie inaczej jest w naszym mieście. Teatr Rozrywki w Chorzowie zaprasza wszystkich zakochanych, którzy chcą nieco inaczej spędzić 14 lutego, na spektakl Jekyll & Hyde, oparty na noweli Roberta Louisa Stevensona, który jest niewątpliwie jednym z najciekawszych musicali końca XX wieku. Jego partytura pełna jest mrocznych i niepokojących brzmień, co zdecydowanie wyróżnia go spośród wielu innych. Światowa prapremiera musicalu miała miejsce w Alley Theatre w Houston (USA) w 1990 roku. Na Broadwayu zadebiutował w 1997 r., a gdy po czterech latach schodził z afisza nowojorskiego Plymouth Theatre, był już najdłużej granym spektaklem tego teatru (1 543 przedstawienia). Spektakl otrzymał kilka nominacji do Tony Award.

Występują: Wioletta Białk (gościnnie) / Marta Florek (gościnnie),Beata Chren, Anna Ratajczyk, Alona Szostak / Ewa Grysko, Jan Bógdoł (gościnnie), Marek Chudziński, Jarosław Czarnecki, Marian Florek, Jacenty Jędrusik, Krzysztof Knurek, Andrzej Kowalczyk, Mirosław Książek, Janusz Kruciński (gościnnie) / Marcin Rychcik (gościnnie) / Paweł Tucholski (gościnnie), Edward Skarga (gościnnie), Adam Szymura, Sebastian Ziomek

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy, może właśnie Walentynki w teatrze okażą się tymi niezapomniananymi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również