Wiadomości z Chorzowa

Walka o przyszłość. Związkowcy napisali list do wicepremiera Jacka Sasina

  • Dodano: 2021-07-20 10:30

16 lipca w Hucie „Łabędy” w Gliwicach, odbyło się spotkanie przewodniczących organizacji związkowych stalowej części Grupy Kapitałowej Węglokoks. Podczas spotkania związkowcy podpisali sporządzony wcześniej list do wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

Walka o pewniejszą przyszłość

Na spotkaniu w lokalu Związku Zawodowego Pracowników Huty „Łabędy” omawiano aktualną sytuację Huty Pokój, Walcowni Blach „Batory”, Huty Pokój Profile oraz Huty Łabędy – wszystkie zakłady wchodzą w skład Grupy Kapitałowej Węglokoks. Uczestnicy spotkania doszli do wniosku, że każdy z zakładów boryka się z innymi problemami, jednak mają one wspólnego właściciela, od którego oczekują jasnych deklaracji oraz konkretnych działań zmierzających do dalszego rozwoju. Pod koniec spotkania uczestnicy podpisali list do wicepremiera Jacka Sasina w sprawie nadzoru nad hutniczymi spółkami skarbu państwa i wyznaczenia jasnej polityki inwestycyjnej.

List do wicepremiera – o co proszą związkowcy?

W liście do Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Aktywów Państwowych, Jacka Sasina, przewodniczący związków zawodowych zawarli kilka żądań. Przede wszystkim proszą o powołanie Prezesa Korporacyjnego do spraw hutnictwa w Grupie Kapitałowej WĘGLOKOKS, znormalizowanie polityki wsadowej, a także zwiększenie nadzoru nad inwestycjami pozarozwojowymi. Związkowcy apelują także o stworzenie projektu rozwoju i strategicznego bezpieczeństwa Polski, w związku z inwestycjami wynikającymi z krajowego planu odbudowy.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Misiek

    Trza jechać jak górniki do Warszawy ,to dostaniecie . Pismami to oni na wierchu sie d..a wycierają. Hutnik nigdy nie miał leko i być nie bydzie mieć ,bo im sie nie należy , niestety , tak jak górnikom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.