Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Weekend pełen atrakcji w chorzowskim zoo

  • Dodano: 2014-06-03 12:15

Już od soboty w zoo odbywała się Międzynarodowa Wystawa Świnek Morskich organizowana przez PCBA.

Pierwszego dnia zorganizowany był specjalny pokaz rasowych świnek morskich, w czasie którego mogliśmy zapoznać się z charakterystycznymi cechami różnych ras, nauczyć się je rozróżniać, a także porozmawiać i wymienić się doświadczeniami z wieloletnimi hodowcami tych sympatycznych gryzoni.

Również w sobotę oceniane były świnki domowe, przyniesione przez naszych zwiedzających.

W niedzielę było już na poważnie. Oceniane były rasowe świnki morskie w standardzie angielskim. Sędzią był Don Payne. Tym razem wszystko miało już swoje znaczenie. Świnki zgłoszone na wystawę poddane zostały gruntownej obserwacji. W końcu nadeszła pora na ogłoszenie wyników, uroczystą dekorację laureatów, pucharki i nagrody.

Poza świnkami, w niedzielę rywalizowały także dzieci biorące udział w mini-konkursie o zwierzętach, a także uczestnicy Maratonu Wolności - biegu zorganizowanego przez Park Śląski. Fragment trasy biegu prowadził przez zoo.

Z okazji Dnia Dziecka odwiedzili nas także pszczelarze, którzy zadbali o liczne atrakcje dla najmłodszych. Spotkanie z nimi było świetną okazją do tego, aby zapoznać się z biologią i znaczeniem pszczół, a przy tym podejrzeć jak owady pracują w specjalnym ulu dydaktycznym.

Niewątpliwą atrakcją był pokaz odwirowywania miodu z ramek z uli ustawionych przy pawilonie dydaktycznym zoo. Wszyscy chętni mogli następnie skosztować świeżo odwirowanego miodu. Pyyycha! Ci, którym posmakowało, mogli od razu zaopatrzyć się w różne miody oraz inne pszczele produkty.

Dzieciom wielką frajdę sprawiła też możliwość samodzielnego wykonania świeczek o różnych zoologicznych (a jakże!) kształtach. Nie wiemy ile świec powstało w zoo, ale z pewnością trzeba byłoby je liczyć w tysiącach. Nad wszystkim czuwali niestrudzeni Państwo Wiśniowscy.

Było to nie tylko święto dzieci. Z wizyty pszczelarzy skorzystały także nasze niedźwiedzie, dla których w tym dniu wyjątkowo, każdy mógł przygotować mały poczęstunek. Nikogo nie trzeba było długo zachęcać.

Miśki szybko odkryły, że w tej sytuacji dużo bardziej opłaca im się zlizywać jedynie miód. Same bułki nie robiły na nich większego wrażenia.

Przy małpiarni z kolei czekali na najmłodszych animatorzy biura podróży Rainbow Tours, którzy malowali dzieciom buzie i organizowali dla nich różne zabawy. Obecna była także Figlomałpka, dzielnie pozująca do zdjęć z naszymi małymi gośćmi.

Relacja byłaby niepełna, gdybyśmy nie wspomnieli o narodzinach małej lamy. Poród odbył się na oczach publiczności w sobotę. Mała jest silna i już od pierwszych chwil po narodzinach nie odstępuje matki na wybiegu.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.