Wiadomości z Chorzowa

Wielki sukces Teatru Reduta Śląska. Wywalczył I miejsce na przeglądzie teatrów amatorskich

  • Dodano: 2021-10-15 12:30

Teatr Reduta Śląska przy Chorzowskim Centrum Kultury wygrał 34. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich „ŁóPTA w sieci”! To wielki sukces aktorów i całego zespołu.

Teatr Reduta Śląska istniejący przy Chorzowskim Centrum Kultury zdobył pierwsze miejsce (ex aequo) za spektakl pt. "Bleee..." w reżyserii Mirosława Neinerta podczas 34. Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich "ŁóPTA w sieci"!

ŁóPTA od lat jest jednym z najważniejszych przeglądów teatru niezawodowego w Polsce. To również doskonała okazja do zaprezentowania się zespołom amatorskim przed nową publicznością na profesjonalnej scenie.

Teatr Reduta Śląska z wielkim sukcesem na koncie

Pierwsza ŁóPTA odbyła się w 1988 roku, powstała z inicjatywy Mariana Glinkowskiego. Od samego początku odbywa się w Łódzkim Domu Kultury, będąc jedną z wiodących imprez ŁDKu. Na koniec każdego dnia przeglądu odbywały się spotkania z Jurorami, omówienia i dyskusje.

Nagrodę finansową dla Teatru Reduta Śląska w wysokości 2 tysięcy złotych ufundował gospodarz festiwalu - Łódzki Dom Kultury. Werdykt został ogłoszony w nocy z niedzieli 9 października na poniedziałek 10 października.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Wanda

    Teatry amatorskie to aktywność społeczna o wielkiej wadze. Początki są takie: w trudnych czasach grupa zapaleńców, z niczego, nie bacząc na brak wszystkiego, brała się za sztukę sceniczną. Razem, w grupie, z niczego powstaje spektakl, który zachwyca.Teatr amatorski przenosi nas w świat, gdzie na przekór wszystkiemu, sztuka jest normą. Kwota nagrody - no cóż...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.