Wiadomości z Chorzowa

Wiemy, na jakie projekty można głosować w obecnej edycji BO

  • Dodano: 2017-10-12 13:45

Głosowanie na projekty zgłoszone w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się już w poniedziałek, 16 października. We wtorek Urząd Miasta ogłosił listę projektów, na które można oddawać swoje głosy.

Po ostatecznej weryfikacji 30 ze zgłoszonych projektów zostało przyjętych i wezmą udział w głosowaniu, które potrwa od 16 do 27 października. 16 projektów zostało odrzuconych, a najczęstszą przyczyną był problemy wnioskodawców ze wskazanym obszaru dla inwestycji. Szczegółową listę przyjętych i odrzuconych wniosków wraz z podaniem przyczyn odrzucenia można znaleźć tutaj.

A na jakie projekty możemy oddać głos w tym roku? W Centrum mamy do wyboru trzy inwestycje, z czego największą może być „Rewitalizacja skweru u zbiegu ulic Truchana, Sienkiewicza, Teatralnej”. Wśród czterech projektów zgłoszonych na Klimzowcu znalazły się „Budowa ścieżki zdrowia i wybiegu dla psów w Parku Redena” i „Modernizacja części Parku Róż”, gdzie planuje się stworzenie ścieżki rowerowej i odnowienie alei.

W Batorym pozostało do wyboru 9 projektów, klika z nich dotyczy nowych miejsc parkingowych, a pozostałe nowych miejsc sportowo-rekreacyjnych, jak skatepark czy pumptrack (rowerowy plac zabaw). Modernizacji mogą się także doczekać ścieżki „nad Rawą”, które mogą się zamienić w ciągi pieszo-rowerowe.

Projekty zgłoszone w Chorzowie II dotyczą głównie prac drogowych, budowy chodników i nowego parkingu, ale można także zagłosować za modernizacją skweru przy ul. Gwareckiej 27-35, gdzie oprócz prac drogowych zaplanowano budowę placu zabaw i siłowni. Na Cwajce można zgłosować na projekty budowy wybiegu dla psów przy ul. Opolskiej czy skateparku u zbiegu ul. 11 Listopada i Niedurnego. Jednak najciekawszych projektem może się okazać odnowienie elewacji budynku Kalidego 1, gdzie mieszkał Theodor Erdmann Kalide. W oknach na parterze budynku miałaby powstać wystawa opowiadająca o początkach miasta.

W Chorzowie Starym można oddać głos na jeden z trzech projektów, które dotyczą budowy placu zabaw ze strefami tematycznymi, remontu chodnika czy modernizacji placu zabaw u zbiegu ulic Kasprowicza i Siemianowickiej.

Przypominamy, ze głosowanie potrwa od 16 do 27 października, a już 28 poznamy jego wyniki i dowiemy się, jakie inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również