Wiadomości z Chorzowa

Więźniowie z Brzegu pomagają wcześniakom za pomocą ośmiorniczek. Zabawki trafią do ZSM

  • Dodano: 2021-12-02 12:30, aktualizacja: 2021-12-03 08:50

Osadzeni w Zakładzie Karnym w Brzegu po raz ósmy wzięli udział w akcji tworzenia zabawek dla maluszków „Ośmiorniczki dla wcześniaków”. Zabawki trafią do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

To już ósmy raz, gdy na oddziale terapeutycznym Zakładu Karnego w Brzegu zorganizowano program „Złap nadzieję” związany z akcją „Ośmiorniczki dla wcześniaków”. Inicjatywa jest realizowana przy współpracy z Fundacją Małych Serc.

Ośmiorniczki wykonane przez osadzonych w ZK Brzeg już w ZSM

Zaangażowani w program osadzeni, pod opieką psychologa, wykonują maskotki w kształcie ośmiorniczek, które później przy pomocy współpracującej z nami fundacji są przekazywane do przebywających w szpitalach wcześniaków – wyjaśnia por. Izabela Bator z Zakładu Karnego w Brzegu.

W tym roku urocze ośmiorniczki trafią na Oddział Ginekologiczno-Położniczy i Oddział Niemowlęcy i Patologii Noworodka SPZOZ Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Działania te mają na celu umożliwienie osadzonym podjęcia działań prospołecznych oraz zwiększenie ich motywacji do tego typu zachowań. Program ma za zadanie także poszerzyć spektrum przeżywanych przez nich emocji, co jest niezwykle ważnym obszarem podczas terapii uzależnienia.

Komentarze (2)    dodaj »

  • WW

    Zabawne że oni rwią się do pracy dopiero za kratkami.

  • Gocha

    Zdezynfekowane? Ale pomysł fajny

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.