Wiadomości z Chorzowa

Wirtualna nocna szychta Muzeum Hutnictwa - Noc Muzeów 2021

  • Dodano: 2021-05-14 06:30, aktualizacja: 2021-05-14 06:34

W której dzielnicy Chorzowa znajdowała się brama do piekła. Jaki duch zamieszkał w budynku Muzeum Hutnictwa? Ile serc ma huta? Jak zagrać młotem na szklance?

Odpowiedzi na te pytania poznamy już w najbliższą sobotę, 15 maja od godz. 20:00. Muzeum Hutnictwa zaprasza na Noc Muzeów 2021. Mimo, że budynek nie jest jeszcze dostępny dla zwiedzających to dzięki Internetowi każdy zainteresowany będzie mógł wirtualnie zajrzeć do środka i zobaczyć specjalnie przygotowany z tej okazji program filmowy. Podczas tej wyjątkowej nocnej zmiany zaproszeni goście opowiedzą jak wyobraźnia i pamięć czynią powstające Muzeum Hutnictwa miejscem pełnym fascynujących historii.

Kiedy Józef Ignacy Kraszewski w 1863 r. podróżował przez Górny Śląsk pisał: „Wśród ciemności (...) wieczora te porozpalane ze wszech stron ogromne ogniska, święcące dymy, dalekie łuny jakby olbrzymich pożarów, płomienie dobywające się na widnokręgu niby z wnętrzności ziemi, a z pośrodka ich sterczące kominy i mury białe przedstawiały obraz fantastyczny, straszny, dziwny...”, w taką właśnie przestrzeń wyobraźni zapraszam Państwa tej nocy do naszego muzeum – mówi Adam Kowalski, dyrektor Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (w organizacji).

Filmowa propozycja przygotowane specjalnie na Noc Muzeów 2021 dostępna będzie od g. 20:00 na kanale Muzeum Hutnictwa w serwisie YouTube. Szczegóły na facebook.com/muzeum.hutnictwa.

Otwarcie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie dla publiczności planowane już jesienią tego roku. 

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Teoś i Keoś

    Na Śląsku co drugi żyje w muzeum i zastępuje eksponaty lat epoki Gierka.

  • JP3

    Cały ten kraj to jedno wielkie muzeum, pomniki i ciemnota

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.