Wiadomości z Chorzowa

Wodny Plac Zabaw w Parku Śląskim nieczynny! Powód: „incydent kałowy”

  • Dodano: 2024-06-18 15:15

Wodny Plac Zabaw w Parku Śląskim jest tymczasowo nieczynny przez „incydent kałowy”. Ponowne otwarcie obiektu możliwe już w najbliższy piątek!

Kolejny "incydent kałowy" na Wodnym Placu Zabaw

W poniedziałek 17 czerwca Park Śląski poinformował w mediach społecznościowych o konieczności tymczasowego zamknięcia obiektu. Nastąpiło to na krótko po jego otwarciu. Wodne atrakcje w Parku Śląskim miały służyć osobom odwiedzającym codziennie w godzinach od 9:00 do 19:30 od soboty 8 czerwca, jednak podczas wysokich temperatur, z którymi obecnie się zmagamy, na tym obiekcie się nie ochłodzimy.

Ponowne otwarcie możliwe już w piątek

Zamknięcie wodnego obiektu jest związane z koniecznością przeprowadzenia dezynfekcji obiegu wody. Taką czynność wykonuje się zawsze po „incydencie kałowym”, a takie niestety zdarzają się nie aż tak rzadko! W przypadku zabrudzenia wody przez któregoś z użytkowników woda jest nie tylko dezynfekowana, ale także poddawana badaniom kontrolnym, które decydują o możliwości ponownego otwarcia obiektu.

Jak przekazał zastępca rzecznika Parku Śląskiego Przemysław Malisz, wyniki badań kontrolnych będą znane już w piątek i to one zadecydują o tym, czy Wodny Plac Zabaw zostanie otwarty jeszcze tego samego dnia.

Warto także przypomnieć, że zgodnie z ogólnodostępnymi regulaminami, na Wodnych Placach Zabaw rodzice dzieci noszących pieluchy zobowiązani są do założenia swoim pociechom specjalnych pieluch przeznaczonych do kąpieli.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jacek Greń

    10 tys kary i po problemie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również