Wiadomości z Chorzowa

Wspólna akcja Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego ocaliła życie 30- letniej kobiecie

  • Dodano: 2009-01-15 09:45

Błyskawiczna akcja służb ratowniczych zapobiegła tragedii. We własnym mieszkaniu uległa podczadzeniu 30- letnia kobieta. Dzięki sprawnej akcji służb ratowniczych, kobieta w chwili obecnej jest w szpitalu i nie ma bezpośredniego zagrożenia dla jej życia.

A wszystko zaczęło się od telefonu dziadka zamieszkałego w Częstochowie do dyżurnego tamtejszej Komendy. Policja została poinformowana, że wnuczka zgłaszającego w rozmowie telefonicznej skarżyła się na złe samopoczucie i rozmowa została przerwana. Informacja została przekazana do chorzowskiej Policji, gdzie na miejsce zdarzenia dyżurny skierował patrol Policji, Straż Pożarną oraz Pogotowie Ratunkowe. Przybyli na miejsce policjanci na początku usłyszeli wezwania pomocy jednak za chwilę za drzwiami zapanowała cisza. Dzięki pomocy straży udało się wejść do mieszkania przez okno. Na podłodze leżała nieprzytomna kobieta. Pogotowie natychmiast przystąpiło do reanimacji i zabrało następnie kobietę w stanie ciężkim do szpitala. Przyczyną zdarzenia był tlenek węgla (czad), którego podwyższone stężenie wykryła Straż Pożarna.

Apelujemy ponownie o rozważne korzystanie z piecyków gazowych, grzejników elektrycznych i innych urządzeń grzewczych. Nie dokonujmy sami żadnych przeróbek, czy napraw podobnych urządzeń. Aby nie dopuścić do tragedii, zlećmy specjalistom kontrolę grzejników i pieców oraz związanych z nimi instalacji .Jeszcze możemy zadbać o stan techniczny wszystkich urządzeń wykorzystywanych do ogrzewania naszych mieszkań, co z całą pewnością przełoży się na bezpieczeństwo wszystkich domowników.

Źródło: www.chorzow.slaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również