Wiadomości z Chorzowa

Wyzwolenie jest na fali

  • Dodano: 2011-04-19 23:45, aktualizacja: 2011-04-20 00:16

Czwartoligowe Wyzwolenie Chorzów jest na fali wznoszącej. W ubiegły weekend wygrało drugi mecz z rzędu i może jeszcze liczyć się w bitwie o III ligę.

Chorzowianie po słabym początku wiosny (remis 2:2 ze Slavią Ruda Śląska i 1:3 porażce z Zagłębiakiem Dąbrowa Górnicza) wróciło na zwycięskie tory. Po wygranej 2:0 z Przyszłością Ciechowice, Wyzwolenie zgarnęło trzy punkty w wyjazdowym meczu z KS-em Włodarem Częstochowa (1:0).

Decydującego gola spotkania zdobył strzałem z rzutu wolnego Marcin Wiana, który specjalizuje się w wykonywaniu tego elementu piłkarskiego rzemiosła. Dzięki temu Wyzwolenie przeskoczyło częstochowian w tabeli i zajmuje obecnie trzecią pozycję. W najbliższej kolejce (sobota, 23 kwietnia) zmierzy się z outsiderem - Zielonymi Żarki.

Jednak najważniejszy test piłkarzy Jerzego Suszczyka czeka tydzień później. 30 kwietnia zagrają na terenie aktualnego wicelidera - Szczakowianki Jaworzno. Obecnie do "Szczaksy" tracą sześć punktów. Pierwsza w tabeli Skra Częstochowa ma o jedno "oczko: więcej od jaworznian. Wyzwolenie z obecnym liderem tabeli rozegra ostatni mecz sezonu. Przy odrobinie szczęścia może to być spotkanie decydujące o awansie do III ligi.Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.