Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

XXXIII Festiwal Piosenki Żeglarskiej za nami

  • Dodano: 2017-11-13 12:45

W Chorzowie odbył się kolejny, trzydziesty trzeci już Festiwal Piosenki Żeglarskiej. W sobotę o godzinie 20 w pubie Kraken wystąpiły Ryczące Dwudziestki, natomiast w niedzielę o godzinie 14 w Chorzowskim Centrum Kultury rozpoczął się koncert konkursowy, którego laureatami zostały grupy:

Jan i Klan - I miejsce oraz nominacja do krakowskiego festiwalu Shanties 2018: 
Gumowe Szekle – II miejsce
CK Port Przemyśl – III miejsce

Wyróżnienie za wartość autorską prezentowanych tekstów otrzymał Robert Krzyżanowski, z kolei za ciekawą prezentację utworu Impresja wyróżniono kapelę Wbrew Pozorom.

Laureaci mięli również możliwość zaprezentować po dwa swoje utwory podczas wieczornego koncertu finałowego, którego gwiazdami byli Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, który to duet po mistrzowsku łączą w swoich występach autorskie, żeglarskie ballady z utworami wybitnych, rosyjskich bardów – Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej.

Koncerty Koryckiego i Żukowskiej są tym rodzajem muzycznej uczty, którą się nie tylko słucha i ogląda, ale której jest się również aktywnym uczestnikiem. Tutaj zanika dystans między artystą a publicznością i ciągle ma się wrażenie, że oto spotykamy starych, dobrych znajomych, z którymi możemy pośpiewać przy dźwiękach gitary. A jak to brzmi można się przekonać oglądając poniższy filmik.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • WK

    Po prawdzie to CK Port Przemyśl jak dla mnie wygrali :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.