Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Z młodzieżą o bezpiecznym kibicowaniu

  • Dodano: 2016-02-04 08:15, aktualizacja: 2016-02-04 07:46
Policjantka z wydziału prewencji, wraz z funkcjonariuszem straży pożarnej, w ramach programu „Bezpiecznie kibicuję – mądrze dopinguję – młody kibic”, odwiedzili gimnazjum katolickie.
 
 
Podczas spotkania poruszyli zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa podczas imprez masowych, a w szczególności meczów piłki nożnej. Uczestnicy mogli obejrzeć film poświęcony tej tematyce, a na zakończenie otrzymali materiały edukacyjne.
 
 
Spotkanie było jedną z prelekcji, które odbywają się w chorzowskich gimnazjach podczas trwającego programu informacyjno - edukacyjnego „Bezpiecznie kibicuję - mądrze dopinguję - młody kibic”. Przeprowadzili je policjantka z wydziału prewencji komendy- asp. Karolina Cieśla oraz mł.bryg. mgr inż. Paweł Nalepka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. W trakcie wykładu funkcjonariusze omówili zagadnienia dotyczące  bezpieczeństw imprez masowych i przypomnieli o odpowiedzialności karnej związanej z nieprzestrzeganiem prawa, a w szczególności Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Zostały również zaprezentowane filmy edukacyjne, promujące zasady prawidłowego kibicowania oraz niebezpiecznych sytuacji na stadionie. Po spotkaniu zostały rozdane ulotki dla młodzieży oraz rodziców na temat bezpiecznego kibicowania.
 
 
Program "Bezpiecznie kibicuję - mądrze dopinguję - młody kibic”  powstał w  Wydziale Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Chorzów przy współpracy z chorzowską komendą, Komendą Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i Klubu Sportowego "Ruch Chorzów" S.A. Program ten zajął drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Bezpieczeństwo imprez masowych” ogłoszonym przez MSWiA w 2011 roku i do nadal jest kontynuowany w chorzowskich gimnazjach.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.