Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Zakończył się remont ul. Kościuszki w Chorzowie

  • Dodano: 2017-12-01 08:30, aktualizacja: 2017-12-01 08:45

Równa nawierzchnia, brak starych torów tramwajowych, szpalery drzew i krzewy róż, a także ścieżka rowerowa i szeroki deptak – ulica Kościuszki w Chorzowie przeszła gruntowną modernizację.

Wczoraj o godz. 15.00 przywrócony został tam ruch dwukierunkowy, co oficjalnie zakończyło kilkumiesięczny remont. Skalę przedsięwzięcia dobrze obrazują statystyki: powstało ponad 6,4 tys. m2 jezdni, ponad 5,3 tys. m2 chodników oraz 103 miejsca postojowe.

Ulica Kościuszki stała jest bardziej funkcjonalna – to teraz wygodna trasa nie tylko dla kierowców, ale także dla rowerzystów i pieszych – podkreśla wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik. – Dzięki zasadzonym drzewom i krzewom róż jest tu też o wiele ładniej – dodaje.

Prace obejmowały zwężenie pasów ruchu, utworzenie dodatkowych miejsc postojowych, budowę zatok autobusowych, likwidację nieczynnego torowiska tramwajowego oraz wydzielenie ścieżki rowerowej i deptaka. Posadzono także rośliny, a wyremontowany odcinek oświetlają nowoczesne lampy uliczne. Znaczną zmianą dla kierowców jest likwidacja sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Poniatowskiego i Skargi. Skrzyżowanie zostało przebudowane na rondo, które znacznie zwiększy płynność ruchu na ulicy Kościuszki, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. 

Przebudowa ulicy Kościuszki na odcinku od ul. Moniuszki do ul. Parkowej była podzielona na dwa etapy: pierwszy obejmował wykonanie prac na odcinku od ul. Moniuszki do ul. Skargi, drugi natomiast przebudowę na odcinku od ul. Skargi do ul. Parkowej. W pierwszym etapie prace były prowadzone we współpracy z Chorzowsko – Świętochłowickim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji.

Inwestycja została dofinansowana z budżetu państwa w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Koszt wykonanych prac to ponad 5,5 mln złotych, z czego 1,6 mln złotych to otrzymana dotacja.

Pokaż na mapie

Następna informacja

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • chorzowianin

    Ktoś chyba nie zauważył, że ul. Kościuszki ciągnie się też w drugą stronę. A tak rozgrzebane wszystko i pół ronda. Planowe zakończenie prac miało być we wrześniu. Mamy grudzień, a tam czasem nawet 2 ludzików robi wrażenie, że coś robią. Cóż, ale propaganda sukcesu musi być i optymalizacja się nie wspomina. Bardzo wygodne, tyle, że ludzie mają oczy, zwłaszcza ci którzy codziennie tamtędy przejeżdżają. Czasem kilka razy dziennie.

  • niewykształcony

    ja rozumiem że teraz taka moda dla rozładowania korków i płynności ruchu zwęża się jezdnie ..to naprawde logiczne ...ale szeroki chodnik na odcinku Kaufland Parkowa to skarb tam takie tłumy ludzi walą że nareszcie nie będą się zabijać podczas przepychaniadzięki ci wasza rektorska wysokości za tak wysokiej klasy fachowców od komunikacji drogowej..pozdrawiam i niecierpliwie czekam na nowe udogodnienia dla mieszkańców

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.