Wiadomości z Chorzowa

Zawodnicy DOSiR Chorzów na podium!

• Dodano: 2021-09-15 08:00, aktualizacja: 2021-09-15 07:49

Zawodnicy na co dzień trenujący w DOSiR Sokolnia im. Ryszarda Kafanke w Chorzowie, wzięli udział w 11. Międzynarodowym Turnieju w Akrobatyce Sportowej o Puchar Warsa & Sawy. Wychowankom ośrodka udało się zdobyć wysokie miejsca i aż 3 medale!

Sukces młodych akrobatów

W miniony weekend (10-12 września) w Warszawie odbył się 11. Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej o Puchar Warsa & Sawy. Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Sokolnia z Chorzowa również wystawił kilka swoich zawodników do rywalizacji w zawodach. Reprezentacjom udało się wywalczyć wysokie miejsca oraz aż 3 medale! Srebrny medal w kategorii trójek dziewcząt seniorów wywalczyły Wiktoria Wołczańska, Wiktoria Naczyńska oraz Sonia Ranosz. Kolejne srebro, tym razem w kategorii trójki 12-19 lat wywalczyły Junior Oliwia Kata, Paulina Grzyb oraz Natalia Śrutek. Podczas turnieju wychowankowie DOSIR-u zdobyli także brązowy medal – Violetta Sobik oraz Mateusz Grzyb zakończyli rywalizację w kategorii dwójek mieszanych na 3. miejscu.

Wysokie miejsca

Pozostałe zespoły, które brały udział w turnieju, również zajęły wysokie lokaty.

• 5 miejsce – kat. trójki dziewcząt 12-19 – Lena Pławecka, Nadia Jarzembowska, Magdalena Goryczka
  • 4 miejsce – kat. trójki dziewcząt 11-18 – Agata Musioł, Emilia Pławecka, Barbara Ząbkowska
  • 5 miejsce – kat. trójki dziewcząt 10-16 – Anna Słupik, Maria Śrutek, Milena Piecha
  • 6 miejsce – Magdalena Szymanek, Dagmara Żurowska, Oliwia Słomkowska

Za przygotowanie do turnieju wychowanków z DOSiR Chorzów odpowiadają Barbara Gregorska-Skoczylas oraz Renata Firak. Zapewniają, że młodzi sportowcy nie mają zamiaru spocząć na laurach – apetyt na medale wzrósł, więc wychowankowie już wrócili do treningów.

Młodym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

DOSiR Chorzów – miejsce dla młodych sportowców

DOSiR Sokolnia funkcjonuje pod obecna nazwą od 1993 roku. Obecnie klub prowadzi sekcje akrobatyki sportowej, gimnastyki sportowej, siatkówki oraz szermierki. W DOSiRze odbywa się także rehabilitacja. Ośrodek nosi imię Ryszarda Kafanke – wieloletniego trenera I klasy, sędziego gimnastycznego, gimnastyka, a przede wszystkim chorzowianina. DOSiR jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów akrobatycznych w Polsce. Ośrodek znajduje się w Chorzowie Starym, przy ulicy Mazurskiej.