Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Zawodniczki z Chorzowa na olimpiadzie w Korei

  • Dodano: 2018-01-24 16:30

Do kadry olimpijskiej ogłoszonej wczoraj przez Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego zakwalifikowały się dwie chorzowianki – biathlonistka Monika Hojnisz i Zuzanna Smykała, snowboardzistka.

Kwalifikacją na zbliżające się wielkimi krokami Igrzyska Olimpijskie Monika Hojnisz pochwaliła się wczoraj na swoim profilu na Facebooku:

Chorzowianka do końca nie była pewna miejsca w reprezentacji, gdyż początek sezonu w jej wykonaniu nie był najlepszy. W trakcie dwóch pierwszych weekendów startowych nie udało się jej zdobyć punktów. Kluczem okazały się jednak zawody Pucharu IBU, w których zwyciężyła. Monika trenuje obecnie przed ZIO niemieckim Ruhpolding pod czujnym okiem trenera Tobiasa Torgensena.

W składzie kadry narodowej Chorzów reprezentuje także snowboardzistka Zuzanna Smykała, specjalizująca się w stosunkowo młodej dla igrzysk olimpijskich konkurencji - snowcrossie. Obecność Smykały w reprezentacji Polski na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich nie jest przypadkiem – chorzowianka regularnie startuje w konkursach PŚ i plasuje się na wysokich miejscach, wziąwszy pod uwagę to, jak niszowa jest to w Polsce dyscyplina, co przekłada się na niewielkie zaplecze treningowe. Jej kwalifikację potwierdziło 23. miejsce na ostatnich z cyklu zawodach FIS Snowboard World Cup w tureckim Erzurum. Smykała to pierwsza w historii polska zawodniczka, która będzie reprezentować barwy naszego kraju w tej dyscyplinie podczas zmagań olimpijskich w Pjongczangu.

XXIII ZIO PyeongChang 2018 rozpoczną się 9 lutego, a zakończą 25 lutego 2018 roku.

Następna informacja

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Ja

    Brawo wy

  • Piwisz

    barawo tak trzymać my za wami bedziemy mocno trzymaż kciuki

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.