Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Zbierzmy nakrętki na rzecz Julki Sabel!

  • Dodano: 2017-11-15 16:15

Ruch Chorzów, wspólnie z ośrodkiem Kibice Razem i Stowarzyszeniem Niebieska Ruda Śląska organizują zbiórkę nakrętek, aby pomóc małej Julce.

Julka Sabel urodziła się półtora roku temu, była jednak 6-miesięcznym wcześniakiem. Przyszła na świat się bez prawej rączki, ważąc jedynie 1150 gramów. Pierwsze miesiące życia spędziła w inkubatorze. Akcja ma na celu pomóc rodzinie w zakupie protezy, bez której dziewczynka może mieć ogromne trudności w codziennym życiu. Dodatkowo, sztuczną rękę trzeba będzie wymieniać wraz ze wzrostem dziecka.

Dlatego kibice Ruchu Chorzów wraz z władzami klubu rozpoczęli zbiórkę plastikowych nakrętek po sokach, kosmetykach, chemii gospodarczej i butelkach PET. Można je przynosić bezpośrednio do siedziby ośrodka Kibice Razem przy ul. Wolności 61 lub do Strefy Kibica na stadionie Niebieskich przy ul. Cichej.

Osoby chcące bardziej zaangażować się w pomoc małej Julce mogą także przekazać darowiznę lub dokonać wpłaty na konto fundacji Miej Serce, która zbiera środki, by pomóc dziewczynce.

Następna informacja

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Jo

    A co sie stanie z butelkami bez nakrętek? To chyba oczywiste ze butelka powinna byc zgnieciona i zakrecona nakretka przed wrzuceniem do pojemnika...... myślmy czasem

  • G.

    To potnij butelke w paski A nakrętki zbieraj myśl czasem A nie [...] fleków ze musi być zakrecona.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.