Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Żelazne, Diamentowe oraz Szmaragdowe Gody w USC

  • Dodano: 2016-09-28 07:45, aktualizacja: 2016-09-28 07:42

27 września w chorzowskim Urzędzie Stanu Cywilnego odbyły się Żelazne, Diamentowe oraz Szmaragdowe Gody.  W związku z jubileuszami 55-, 60- oraz 65-lecia małżeństwa, dwie spośród wszystkich wytrwałych par zdradziły, kiedy i w jakich okolicznościach się poznały.

Pani Maria i Pan Krzysztof poznali się w Metalplaście, gdzie obydwoje pracowali. Pan Krzysztof odbywał  tam staż jako brygadzista, zaś Pani Maria składała kłódki. Związek małżeński zawarli  16 września 1961 roku,  a dzisiaj obchodzą „szmaragdowe gody”.  Oba te dni łączy to, że nadal bardzo się kochają oraz to, że  -podobnie jak 55 lat temu - dopisała im pogoda.

Pani Maria i Pan Gerard poznali się 62 lata temu na sobotniej potańcówce w Parku Kultury. Jak wyznała nam Pani Maria, jej przyszły mąż był wspaniałym tancerzem - to on porwał ją wówczas do tańca, a nieco później poprosił o rękę. Pani Maria wspomina, że był to dla niej przełomowy rok – jako 18-latka w maju zdała maturę, we wrześniu stanęła na ślubnym kobiercu, a w grudniu urodziła pierwszego syna.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.