Wiadomości z Chorzowa

Zespół Molesta Ewenement nie zagra na Fest Festivalu w Chorzowie

 • Dodano: 2021-07-22 14:45, aktualizacja: 2021-07-22 15:55

Zespół Molesta Ewenement nie zagra w Chorzowie. Muzykom nie podobają się wprowadzone z powodu pandemii zasady na Fest Festivalu. Nie zamierzają akceptować selekcjonowania publiczności.

22 lipca zespół Molesta Ewenement oficjalnie poinformował, że nie zagra w sierpniu na Fest Festival w chorzowskim Parku Śląskim. Powodem jest selekcja publiczności na festiwalu, która nie podoba się muzykom. W wydarzeniu mogą wziąć udział tylko osoby zaszczepione przeciw COVID-19.

Fest Festival tylko dla zaszczepionych

Fest Festival to wydarzenie odbywające się w dniach 11-14 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim. Podczas festiwalu na scenie pojawią się między innymi Sokół, Hania Rani, Sanah, Kygo, James Bay, Nothing But Thieves, Mata, Tommy Cash, Alan Walker, Aurora i Pezet.

Organizatorzy Fest Festivalu wydali na początku czerwca oświadczenie, w którym poinformowali, że festiwal odbędzie się w wyznaczonej wcześniej dacie, jednak udział w nim będą mogły wziąć tylko osoby zaszczepione przeciwko COVID-19.

– Podczas dzisiejszej (02.06.) konferencji prasowej Minister Zdrowia potwierdził informację, że osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 nie wliczają się w ustalone limity obowiązujące podczas imprez masowych, co za tym idzie na dzień dzisiejszy, festiwal może się odbyć wyłącznie dla osób zaszczepionych – przekazali w oświadczeniu organizatorzy Fest Festivalu.

Oświadczenie spotkało się ze sporym niezadowoleniem ze strony części osób zainteresowanych. Dwa dni później organizatorzy Fest Festivalu opublikowali na swoim Facebooku post, który miał rozwiać wszelkie nieścisłości.

– Na ten moment wytyczne rządu pozwalają na organizację imprez masowych dla 250 niezaszczepionych osób, a zaszczepione są poza jakimikolwiek limitami. Niemożliwym jest wybranie ekskluzywnej grupy 250 osób, które nie posiadając szczepienia będą mogły wejść na teren festiwalu. Stąd też nasza decyzja, o organizacji tegorocznej edycji Fest Festivalu wyłącznie dla osób zaszczepionych – tłumaczyli swoją decyzję.

Molesta Ewenement nie zagra w chorzowskim Parku Śląskim

Członkowie zespołu Molesta Ewenement jednoznacznie wyrazili swoje zdanie na temat segregacji publiczności podczas Fest Festivalu. Krótko po wydaniu oświadczenia przez organizatorów festiwalu, zespół poinformował ich o swojej rezygnacji z udziału. Mimo to nie zostali oni usunięci z oficjalnego harmonogramu wydarzenia, dlatego 22 lipca Molesta Ewenement opublikowali oświadczenie, w którym oficjalnie poinformowali swoich fanów, że nie wystąpią na Fest Festivalu.

– Ucinając wszelkie spekulacje, chcemy poinformować, że nie wystąpimy na Fest Festivalu, 13 sierpnia w Chorzowie. W momencie podpisania umowy, 23 marca 2021 r. nie było przesłanek, że organizatorzy koncertów będą musieli selekcjonować publiczność. Zespół Molesta Ewenement nie zgadza się z takimi ograniczeniami, ponieważ jest to sprzeczne z ich przekonaniami – przekazuje zespół Molesta Ewenement. – Nie zgadzamy się na występ dla publiczności, która ma być selekcjonowana. O stanowisku zespołu informowaliśmy Agencję zaraz po ogłoszeniu przez nią ograniczeń dla publiczności, czyli 9 czerwca br.  Niestety, do dziś koncert Molesta Ewenement nie został usunięty z line-up’u Festiwalu – dodają.

Jak przekazał zespół, są świadomi, że wprowadzone ograniczenia nie są decyzją samych organizatorów festiwalu i wynikają z rządowych rozporządzeń. Mimo to, sytuacja w której publiczność ma być selekcjonowana, jest dla nich nie do zaakceptowania.

– Przykro nam, że  nie spotkamy się z Wami w Chorzowie, ale chcemy grać tylko takie koncerty, na których publiczność nie będzie dyskryminowana z żadnego powodu – przekazują swoim fanom i zachęcają do wzięcia udziału w najbliższych koncertach.

Molesta Ewenement to polski zespół hip-hopowy. Powstał w 1995 roku i szybko zdobył popularność w całym kraju. W ubiegłym roku zespół miał powrócić na scenę, aby świętować swoje 25-lecie, jednak ich plany pokrzyżowała pandemia.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • Kiepski

  Tylko osoby zaszczepione

 • WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

  Tak dość tych bredni o srovidzie. Jestem w Chorwacji i powiem wam tak ludzie, przyjeżdżajcie tu jest pełny luz, nie sprawdzają żadnych paszportów srovidowych :), a w szatach na twarzy wchodzą do sklepów tylko Polacy, :) Nieźle robią z nas w tym nasxy bandustanie wałów :(To wina tego że tyłu w Polsce mieszka niewolników LEWAKÓW, pisowskich, peowskich i innych posrańców❗

  • WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
   2021-07-22 22:30
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.