Wiadomości z Chorzowa

„Zielona Wyspa Śląsk” po raz trzeci zakończy się w Chorzowie

  • Dodano: 2017-04-17 11:00

23 kwietnia pod Szybem Prezydent odbędzie się III Rodzinny Piknik Ekologiczny trakcie którego wystąpi żorski zespół Carrantuohill. Impreza jest podsumowaniem tegorocznej kampanii ekologiczno-artystycznej „Zielona Wyspa Śląsk”.


Podczas imprezy będzie można m.in. zwiedzić śmieciarkę, wziąć udział w warsztatach ekologicznych, kulinarnych i tanecznych oraz obejrzeć ul z pszczołami dzięki stoiskom edukacyjnym Nadleśnictwa Katowice. Imprezę podobnie jak w poprzednich latach zakończy koncert wykonującego tradycyjną irlandzką muzykę zespołu Carrantuohill.


III Ekologiczny Piknik Rodzinny jest organizowany w ramach szerokiej kampanii ekologiczno-artystycznej pod nazwą „Zielona Wyspa Śląsk", która działa nieprzerwanie od 9 lat. Kampania stanowi zbiór wydarzeń ekologicznych organizowanych w miastach Śląska. Pomysłodawcą akcji jest CELT, Bogdan Wita z Żor - członek zespołu Carrantuohill.


„Zielona Wyspa Śląsk" łączy działania wielu lokalnych środowisk, między innymi ekologów, leśników, artystów, samorządów i mediów. Głównym celem corocznej akcji jest pokazywanie zmieniającego się wizerunku Śląska. W ramach kampanii prowadzone są działania informacyjne, edukacyjne, ekologiczne i artystyczne, które mają pokazać zmiany, jakie zaszły w naszym regionie na przestrzeni ostatnich lat.


Co roku, od 9 lat w miastach partnerskich organizowane są warsztaty ekologiczne oraz kampanie informacyjno-edukacyjne, podczas których dzieci i młodzież biorą udział w zabawach i grach ekologicznych, a także pogadankach. Dodatkowo od ośmiu lat, w trakcie zajęć ekologicznych dla dzieci, przekazywana jest wiedza na temat m.in. segregacji odpadów, oszczędzania energii elektrycznej i odnawialnych źródeł energii. Zwieńczeniem działań ekologicznych jest sadzenie drzewek organizowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych oraz lokalne nadleśnictwa. Do tej pory posadzono wraz z dziećmi już ponad 32 tysiące drzew.

Jakie imprezy czekają w mieście? Sprawdź

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również