Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Złodziejski duet zatrzymany

  • Dodano: 2018-02-21 07:45, aktualizacja: 2018-02-21 08:03

W ręce chorzowskich kryminalnych wpadła poszukiwana mieszkanka Sosnowca. W trakcie zatrzymania na jaw wyszły także inne przewinienia 33-latki.

W samochodzie, którym podróżowała kobieta, policjanci znaleźli warte blisko 6 tysięcy kradzione ubrania. Zarzuty usłyszała również znajoma poszukiwanej, z którą 33-latka okradła kilka markowych sklepów.

Gdy tylko kryminalni z chorzowskiej komendy potwierdzili, że autostradą jedzie poszukiwana, natychmiast skoordynowali działania z innymi policyjnymi patrolami. Dzięki współpracy z mundurowymi z komisariatu autostradowego oraz chorzowskiej drogówki, zatrzymali samochód, którym poruszała się kobieta oraz jej 22-letnia znajoma. Jak się okazało, był to dopiero początek kłopotów 33-latki. Nie dość, że auto nie miało ważnego przeglądu, to jeszcze wyszło na jaw, że kierująca w ogóle nie ma prawa jazdy. Co więcej, w samochodzie policjanci znaleźli kilkadziesiąt sztuk markowej odzieży. Stróże prawa szybko potwierdzili, że warte prawie 6 tysięcy ubrania pochodzą z kradzieży, których kobiety dopuściły tego dnia w sklepach znajdujących się na terenie sąsiedniego województwa. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu, obie usłyszały już zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/40/40-475810.mp4

Następna informacja