Wiadomości z Chorzowa

ZŁOMBOL 2022 wystartuje 3 września na Stadionie Śląskim. Padł rekord zgłoszeń

  • Dodano: 2022-08-07 08:00, aktualizacja: 2022-08-06 20:42

To wielka gratka dla wszystkich fanów alternatywnych rajdów samochodowych. 3 września spod bram Stadionu Śląskiego ruszy 16. edycja charytatywnego rajdu ZŁOMBOL!

Jak informują organizatorzy, tegoroczny wyścig zakończy się w Albanii 6 września, a start trzy dni wcześniej o godzinie 9.00 zaplanowano właśnie na Stadionie Śląskim! Podczas startu załóg będzie można zobaczyć tylko i wyłącznie samochody komunistycznej koncepcji bądź produkcji.

Pierwsza edycja ZLOMBOL-u miała miejsce się w 2007 roku. Od samego początku celem organizacji wyścigu nie była sama rywalizacja czy dotarcie do „miejsca na mapie”, a pomoc dzieciom z domów dziecka.

Od 16 lat organizatorzy rajdu spełniają dziecięce marzenia, umożliwiając dokształcanie się, rozwijanie pasji i podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Dzięki środkom uzyskanym podczas ZŁOMBOL-u organizowane są wycieczki, kolonie czy obozy tematyczne. Dzieci zostają objęte pomocy z zakresu wsparcia terapeutycznego i psychologicznego. Do tej pory podczas kolejnych edycji wyścigu udało się zebrać ponad 9,7 mln złotych, a ubiegłorocznej edycji pękło ponad 1,5 mln złotych.

ZŁOMBOL 2022 na Stadionie Śląskim już 3 września!

Wyruszyliśmy w 2 samochody rodem z PRL-u kierując się do Monako, a w następnych latach dołączyli do nas kolejni śmiałkowie. Mimo braku gwarancji na ukończenie rajdu na starcie można zobaczy setki pojazdów i tysiące uczestników, bo nie dziś wiadomo, że Złombol to świetna zabawa! Nie straszne nam złe warunki pogodowe, długie podjazdy, wymiany części w warunkach survivalowych, czy skrajne wyczerpanie – przekonują organizatorzy.

Udział w 16. edycji imprezy zgłosiło 901 załóg, co stanowi rekord. Od ogłoszenia tegorocznej edycji udało się już uzbierać prawie 220 tysięcy złotych. Organizatorzy szacują, że w tym roku padnie również rekord uzbieranych środków – każdy team musi zapłacić 200 złotych wpisowego i uzbierać na trasie minimum 2022 złote. Łącznie daje to ponad 2 miliony złotych.

Co ważne, najważniejszą zasadą jest to, że 100 procent uzbieranych środków trafia do puli na realizację marzeń dzieci z domów dziecka. Organizatorzy nie czerpią zysku z imprezy oraz nie pobierają wynagrodzenia za organizację.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.