15 kwietnia 2021 r. wyłączony z ruchu zostanie fragment ulicy Hajduckiej w Chorzowie, między ul. Wolności a ul. Dąbrowskiego. W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany tras i rozkładów jazdy linii 165, 840 i 998.
Poniżej prezentujemy informację na temat wszystkich zmian związanych z modernizacją ul. Hajduckiej i Powstańców w Chorzowie.
Linie tramwajowe:
- Linia 9 kursuje na trasie Chebzie Pętla – Chorzów Batory Zajezdnia;
- Linia 17 kursuje na trasie Lipiny Mijanka – Chorzów Batory Zajezdnia;
- Linia 20 kursuje na trasie Chorzów Batory Zajezdnia – Szopienice Pętla;
- Linia 40 jest zawieszona;
Zastępcza komunikacja autobusowa:
- Uruchomiona została linia T-17 na trasie Świętochłowice Mijanka – Chorzów Rynek;
Trasa linii w kierunku Świętochłowic: Chorzów Rynek 01 – Chorzów Miasto Dworzec PKP 01 – Chorzów Truchana Szpital 32 – Chorzów Strzelców Bytomskich 02 – Chorzów Omańkowskiej 01t – Chorzów Bałtycka 01t – Świętochłowice Gazownia 02t – Świętochłowice Mijanka 01t – Świętochłowice Mijanka 04
Trasa linii w kierunku Chorzowa: Świętochłowice Mijanka 04 – Świętochłowice Mijanka 02t – Świętochłowice Gazownia 01t - Chorzów Bałtycka 02t – Chorzów Omańkowskiej 02t – Chorzów Strzelców Bytomskich 01 – Chorzów Truchana Szpital 31 – Chorzów Miasto Dworzec PKP 02 – Chorzów Rynek 03
- Uruchomiona została linia T-40 na trasie Chorzów Batory Zajezdnia – Chorzów Rynek;
Trasa linii w kierunku Rynku: Chorzów Batory Zajezdnia 04t – Chorzów Batory Zajezdnia 02t – Chorzów Batory Piekarska 02t – Chorzów Batory Dworzec PKP 02t – Chorzów Racławicka OPS 02 – Klimzowiec Racławicka 02 – Chorzów Dom Działkowca 02 – Chorzów DTŚ-BOWiD 01 – Chorzów Cmentarz 01 – Chorzów Hajducka 22 – Chorzów ZUS 01 – Chorzów Rynek 03
Trasa linii w kierunku Zajezdni: Chorzów Rynek 03 – Chorzów Estakada 01 – Chorzów Pałac Ślubów 01 – Chorzów Hajducka 01 – Chorzów Dąbrowskiego 22 – Chorzów Dom Działkowca 01 – Klimzowiec Racławicka 01 – Chorzów Racławicka OPS 01 – Chorzów Batory Dworzec PKP 03 – Chorzów Batory Piekarska 01t – Chorzów Batory Zajezdnia 01
Linie autobusowe:
Wprowadzone zostają trasy objazdowe dla linii 165, 840 i 998:
- Trasa linii 165 w kierunku Os. Tysiąclecia: Obroki Elkop 01 - ... - Chorzów DTŚ BoWiD 01 – Chorzów Bałtycka 02t – Chorzów Omańkowskiej 02t – Chorzów Strzelców Bytomskich 01 - ... - Osiedle Tysiąclecia Pętla 01 (linia nie będzie obsługiwała przystanku Chorzów Hajducka oraz Chorzów Cmentarz);
- Trasa linii 165 w kierunku Obroków: Osiedle Tysiąclecia Pętla 01 - ... - Chorzów Strzelców Bytomskich 02 – Chorzów Dąbrowskiego 22 - ... - Obroki Elkop 01 (linia nie będzie obsługiwała przystanku Chorzów Hajducka);
- Trasa linii 840 w kierunku Katowic: Gliwice Plac Piastów 06 - ... - Chorzów Centrum Edukacji 02 – Chorzów Rynek 03 – Chorzów Estakada 01 – Park Śląski Ogród Zoologiczny 02 - ... - Katowice Mickiewicza 01 (linie nie będzie obsługiwała przystanków Chorzów ZUS i Chorzów Teatr Rozrywki);
- Trasa linii 840 w kierunku Gliwic nie ulega zmianie;
- Trasa linii 998 w kierunku Klimzowca: Chorzów Gwarecka 01 - ... - Chorzów Strzelców Bytomskich 02 – Chorzów Hajducka 22 – Chorzów ZUS 01 - ... - Klimzowiec Racławicka 01;
- Trasa linii 998 w kierunku Gwareckiej: Klimzowiec Racławicka 01 - ... - Chorzów Rynek 01 – Chorzów Miasto Dworzec PKP 01 – Chorzów Truchana Szpital 32 – Chorzów Kościół św. Jadwigi 02t – Chorzów Strzelców Bytomskich 01 - ... - Chorzów Gwarecka 01 (linia nie będzie obsługiwała przystanków Chorzów Estakada i Chorzów Pałac Ślubów);
Zmiany w obsłudze przystanków:
- Przystanki zawieszone: Chorzów Cmentarna, Chorzów Dworcowa, Chorzów Żeromskiego, Chorzów Kościół Św. Jadwigi (kier. Rynek);, Chorzów Sobieskiego, Chorzów Powstańców Szkoła, Chorzów Zjednoczenia, Chorzów Powstańców Kościół Św. Jadwigi, Chorzów Racławicka;
- Uruchomiony został przystanek tymczasowy Chorzów DTŚ – BOWID (kier. Rynek) - zlokalizowany na zjeździe z alei BoWiD na DTŚ (rejon biurowca) – stanowisko obsługiwane przez linie 165 i T-40;
- Uruchomiony został przystanek tymczasowy Chorzów Hajducka (kier. Rynek) – zlokalizowany przy ul. Dąbrowskiego przed skrzyżowaniem z ul. Hajducką – stanowisko obsługiwane przez linię T-40;
- Uruchomiony został przystanek tymczasowy Chorzów Dąbrowskiego (kier. Chorzów Batory) – zlokalizowany przy ul. Dąbrowskiego przed zjazdem na DTŚ – stanowisko obsługiwane przez linie165 i T-40;