Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Znów mamy oddział dla noworodków i niemowląt

  • Dodano: 2017-11-14 11:45

Wczoraj w Zespole Szpitali Miejskich oficjalnie otwarto nowoczesny Oddział Niemowlęcy i Patologii Noworodka. Budynek mieści się przy ul. Truchana 7 i w ciągu ostatnich miesięcy wykonano w nim modernizację za ponad 1,8 mln złotych.

Oddział Niemowlęcy i Patologii Noworodka SPZOZ Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, który sprawuje opiekę diagnostyczno-leczniczą nad noworodkami, niemowlętami i dziećmi do 3 roku życia doczekał się w tym roku kapitalnego remontu. Wczoraj prezydent Andrzej Kotala wraz z dyrektor placówki, Anną Knysok i dr n. med. Reginą Ulfig-Maślanką, ordynator oddziału uroczyście zainaugurował ponownie działalność oddziału.

Modernizacja objęła między innymi część sal łóżkowych oraz węzłów sanitarnych, wymieniono instalacje, dostosowując je do obecnych wymogów technicznych i prawnych, a także wydzielono trzy części oddziału z odrębnymi wejściami z zewnątrz i śluzami pomiędzy. W każdej części znajduje się punkt pielęgniarski – informuje Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. - Warunki uległy więc znacznemu polepszeniu, co na pewno docenią pacjenci i ich rodziny - dodaje.

Dużą część kosztów związanych z remontem kompleksu przeznaczonego dla najmłodszych pacjentów została pokryta z funduszy miejskich. Koszt inwestycji wyniósł 1,8 miliona złotych, z czego prawie połowę – 800 tysięcy złotych – przekazał Urząd Miasta

Dotując tę inwestycję kontynuujemy naszą politykę dotyczącą opieki zdrowotnej. Chcemy, by wszystkie nasze obiekty szpitalne były nowoczesne i jak najlepiej przystosowane do potrzeb pacjentów i ich rodzin. Oddział Niemowlęcy i Patologii Noworodka prowadzi kompleksową działalność diagnostyczną i leczniczą noworodków, niemowląt oraz dzieci do 3 roku życia – dodaje Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.