Wiadomości z Chorzowa

3 zalety noszenia smartbanda

  • Dodano: 2020-01-22 11:30

3 zCoraz więcej osób nosi smartbandy, ale nie wszyscy potrafią wyjaśnić, dlaczego warto kupić tego typu sprzęt. Mimo że są to niewielkie urządzenia, uznaje się je za bardzo praktyczne, głównie ze względu na dużą ilość zastosowanych nowoczesnych technologii. Chcesz się dowiedzieć, jakie korzyści płyną z używania smartbandu? Wszystko wyjaśniamy w poniższym artykule.

Co to jest smartband?

Smartband to opaska monitorująca aktywność, której używają głównie osoby uprawiające sporty. Zakłada się go na rękę, swoim wyglądem przypomina zwykła, silikonową bransoletkę. Taki sprzęt określa się mianem inteligentnego urządzenia, ponieważ pozwala na monitorowanie ilości spalonych kalorii czy intensywności treningu. Smartbandy pojawiły się na rynku kilka lat temu, ale szybko stały się popularne. W porównaniu do smartwatchy mają one nieco mniej funkcji, ale są dobrym wyborem dla osób, które nie potrzebują takich opcji jak np. wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych czy robienie zdjęć. Oto zestawienie, z którym warto się zapoznać, zanim kupimy smartband. Przedstawiono w nim kilka popularnych modeli, które zdaniem konsumentów są łatwe w obsłudze, wytrzymałe i użyteczne.

Możliwość przeprowadzenia efektywnego treningu

Za pomocą smartbandu możemy przeprowadzić bardziej efektywny trening, kontrolując przy tym wszystkie istotne parametry. Jest to możliwe, ponieważ tego typu urządzenia są wyposażone m.in. w krokomierz i pulsometr. Niektóre modele mają wbudowany moduł GPS, a to oznacza, że możemy odtworzyć na mapie trasę treningu. Poza tym smartbandy same informują nas o tym, że zbyt długo przebywamy w bezruchu i powinniśmy wybrać się przynajmniej na krótki spacer (np. poprzez wibracje). Może to być więc dodatkowa motywacja do tego, aby regularnie ćwiczyć i nie rezygnować zbyt szybko z marzeń o szczupłej sylwetce. Pamiętajmy, że aktywność fizyczna połączona z dietą ma pozytywny wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale przede wszystkim zdrowie.

Monitorowanie jakości snu

Za sprawą urządzeń takich jak smartbandy możemy sprawdzić jakość swojego snu i przekonać się, czy w nocy nasz organizm może się w pełni zregenerować. Umożliwia to specjalna funkcja monitora snu, w którą jest wyposażona większość dostępnych w sklepach sprzętów. Co więcej, taka inteligentna opaska może zastąpić zwykły budzik i pomóc w stopniowym wybudzaniu się rano, głównie za pomocą narastających wibracji.

Modny dodatek do stylizacji

Posiadacze smartbandów przekonują, że przydają się one nie tylko w czasie ćwiczeń, ale także na co dzień. To nowocześnie wyglądające urządzenia, które są modnym dodatkiem do stylizacji. Opaski są dostępne w wielu różnych wersjach kolorystycznych, dlatego możemy wybrać taką, która odpowiada naszym preferencjom. Warto podkreślić, że noszony na nadgarstku smartband nie przeszkadza podczas pracy i wykonywania codziennych czynności. Ponadto często nie wymaga on codziennego podłączania do ładowarki (choć to zależy od pojemności baterii i sposobu użytkowania).

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.