Wiadomości z Chorzowa

Agregaty prądotwórcze - wybierz model odpowiadający Twoim potrzebom

  • Dodano: 2020-01-29 14:00

Przerwy w dostawach prądu potrafią przysporzyć wiele problemów. Przestoje w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych to tylko jedne z nich. Doskwierają one także małym firmom i gospodarstwom domowym. Na jakiej podstawie wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb generator?

Agregat prądotwórczy – przenośny czy stacjonarny

Na początek powinno się określić miejsce przeznaczenia danego agregatu prądotwórczego. Jeśli ma on być wykorzystywany w domku letniskowym, na działce rekreacyjnej czy na campingu to zdecydowanie najlepszym wyborem będzie zakup generatora przenośnego. Tak samo jak w przypadku obsługi wydarzeń na wolnym powietrzu. Tego rodzaju urządzenia nie mogą jednak pracować zbyt długo, a czas ich ładowania może niektórych zaskoczyć. Warto więc dobrze przyjrzeć się wszystkim parametrom przed dokonaniem zakupu. Z kolei agregaty stacjonarne to urządzenia mogące podjąć wielogodzinną pracę. Zwłaszcza te, które ustawione zostaną w gmachach szpitali czy przedsiębiorstw produkcyjnych. Napędzane są one benzyną lub olejem napędowym. A czas ich pracy zależny jest między innymi od wielkości posiadanego zbiornika. Niebagatelną rolę odgrywa także ilość podłączonych do urządzenia odbiorników i ich pobór mocy. Warto zauważyć, że agregaty prądotwórcze stacjonarne to nie tylko te ogromne urządzenia wspomniane powyżej. Można je spotkać także w znacznie mniejszych gabarytach. Zwłaszcza na budowach, gdzie potrzebny jest stały dostęp do prądu.

Agregat prądotwórczy – jedno- czy trójfazowy

Agregaty prądotwórcze jednofazowe umożliwiają zasilanie odbiorników na napięcie 230V. Warto jednak zauważyć, ze spora ich część jak np. telewizory, laptopy czy wzmacniacze są bardzo czule na różnego rodzaju skoki napięć. Właśnie dlatego taki agregat powinien zostać wyposażony w system stabilizujący napięcie. Z kolei większość urządzeń stosowanych na budowie czy nawet przydomowym warsztacie wymaga zakupu agregatu trójfazowego. W razie wątpliwości warto przygotować listę odbiorników i skonsultować ją ze sprzedawcą np. z https://agregaty.com.pl/. Taka lista będzie bardzo przydatna także z innego względu. Mianowicie w celu ustalenia mocy jaką powinien posiadać dany agregat prądotwórczy. Musi ona przekraczać zapotrzebowanie wszystkich podpiętych pod niego odbiorników.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.