Wiadomości z Chorzowa

Aktywna piana - co warto wiedzieć na temat tego środka?

  • Dodano: 2019-12-13 12:30

Mycie pojazdu to bardzo ważne zadanie, które należy wykonywać regularnie. Dzięki temu chronimy nie tylko poszczególne elementy auta, ale i dbamy o to, by samochód elegancko prezentował się na drodze.

Czym jest aktywna piana?

Samochód możemy myć na wiele sposobów. Najczęściej udajemy się na myjnie automatyczne lub bezdotykowe, gdzie doprowadzamy nasz pojazd do czystości. Tam nie musimy martwić się o detergenty, które dostarcza firma obsługująca dany punkt. Inaczej jest w sytuacji, gdy myjemy pojazd samodzielnie na posesji. Wówczas musimy zadbać o odpowiednie narzędzia oraz środki myjące. Najczęściej korzystamy z szamponów samochodowych, które możemy kupić w marketach. Ich skuteczność może być jednak bardzo zróżnicowana. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest zakup w sklepie motoryzacyjnym. W takich miejscach znajdziemy bez problemu środki o neutralnym czy kwaśnym pH, dostosowane do czyszczenia konkretnych powierzchni. Coraz większą popularnością cieszy się także aktywna piana. To środek bogaty w substancje aktywne, dzięki którym skutecznie usuwa nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Aktywna piana najlepiej działa z użyciem myjki ciśnieniowej. Pod wpływem wody i wysokiego ciśnienia środek wytwarza gęstą pianę, która jest w pełni bezpieczna dla samochodu. Chroni dodatkowo karoserię przed uszkodzeniami mechanicznymi, czy promieniami UV. Jest więc kompleksowym środkiem, który daje naprawdę dobre efekty.

Aktywna piana – co oferują producenci?

Jeśli więc chcemy zakupić tego typu środek, wcale nie musimy udawać się do sklepu. Możemy to bowiem zrobić za pośrednictwem internetu. Znajdziemy tam wiele firm zajmujących się auto detailingiem. Jedna z nich jest dostępna pod tym linkiem https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Mycie-samochodu_Piany-aktywne-1548.html. Aktywna piana to produkt, który dostępny jest w różnych wariantach. Producenci przygotowali specjalne środki dla aut osobowych, dostawczych, ciężarowych, a nawet maszyn. W sklepach internetowych możemy także znaleźć aktywną pianę do czyszczenia wstępnego, która sprawdza się do usuwania powierzchniowych zanieczyszczeń. Do trudnych zabrudzeń lepiej stawiać na droższe preparaty, składające się z większej ilości substancji czyszczących. Wówczas z powodzeniem pozbędziemy się błota, żwiru, piasku, odłamków asfaltu, a nawet insektów. Aktywna piana jest więc rozwiązaniem bardzo wszechstronnym. Warto o nim pamiętać, gdy będziemy chcieli samodzielnie podjąć się mycia auta. Stosując sprawdzone środki będziemy mieli pewność, że uzyskamy zamierzone efekty.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.