Wiadomości z Chorzowa

Brak motywacji do ćwiczeń? Wypróbuj taniec!

  • Dodano: 2020-08-13 07:30, aktualizacja: 2020-08-26 13:10

Regularne uprawianie nawet najprostszej aktywności fizycznej pozytywnie wpływa na zdrowie i poprawia samopoczucie. Niektórzy mają jednak ogromne problemy ze zmotywowaniem się do treningu na siłowni, wyjściem na rower lub ćwiczeniem w domu.

  1. Taniec jako forma aktywności ruchowej
  2. Pomysł na wspólne spędzanie czasu

Dodatkowo nawet jak już ktoś zrobi pierwszy krok, to często po kilku treningach zaczyna mu brakować motywacji do kontynuowania treningów. Na szczęście wcale nie trzeba męczyć się przy podnoszeniu ciężarów, aby można było zapewnić sobie niezbędną porcję ruchu.

Taniec jako forma aktywności ruchowej

Nie od dzisiaj wiadomo, że taniec uważany jest za doskonałą formę aktywności ruchowej niezależnie od wieku. Nie dość, że pozwala spożytkować nadmiar energii, to dodatkowo poprawia kondycję ruchową. W przypadku dzieci i młodzieży taniec może również mieć pozytywny wpływ na korekcję wad postawy. Osoby, które nie potrafią się zmotywować do męczących treningów, mogą natomiast zapisać się na kurs tańca, aby połączyć aktywność fizyczną z przyjemnym sposobem spędzania czasu. Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla osób samotnych, jak i par. Dodatkową zaletą tańca jest to, że zwiększa pewność siebie. Korzyści z wybrania tej formy aktywności będą widoczne również podczas wesel lub imprez, gdyż będzie można pochwalić się swoimi umiejętnościami.

Pomysł na wspólne spędzanie czasu

Dla par, które będą wspólnie uczęszczały na taniec, zajęcia mogą okazać się świetnym sposobem spędzania wolnego czasu. Nie dość, że będzie można cieszyć się bliskością partnera i dopracowywać umiejętności taneczne, to jednocześnie zapewni się organizmowi odpowiednią porcję ruchu. Wiele osób rezygnuje jednak z kursów tańca, gdyż obawiają się wysokich kosztów. W praktyce jednak można trafić na atrakcyjne oferty, czego przykładem jest https://www.cdc-silesia.pl/kontakt/zapisz-sie-na-zajecia. Chęć uczestnictwa w zajęciach tanecznych można zgłosić przez formularz online, który dostępny jest na stronie szkoły tańca. Należy pamiętać, że w przypadku osób niepełnoletnich konieczne jest podanie imienia i nazwiska opiekuna prawnego lub rodzica. Na stronie dostępne są również odpowiedzi na często zadawane pytania. Warto się z nimi zapoznać, aby dowiedzieć się, co należy zabrać na kurs tańca oraz wielu innych przydatnych informacji. Dodatkowo pierwsze zajęcia taneczne są darmowe. Zamiast więc zastanawiać się, czy taka forma aktywności jest dla ciebie odpowiednia, można to sprawdzić w praktyce bez ponoszenia żadnych kosztów.

A koszta jakie obowiązują w Carmen Dance Center w Katowicach sprawdzisz na https://www.cdc-silesia.pl/grafik-zajec-tanecznych/index.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.